David Kozma má vzkaz pro Ivana Buchingera

David Kozma
Ivan Buchinger už před časem mluvil o tom, že by se rád stal trojnásobným šampionem. V době, kdy vládl “jen” lehké váze, však jeho slova nikdo nebral úplně vážně. Poté, co získal i titul šampiona pérové váhy a stal se tak prvním OKTAGON dvojnásobným šampionem, však Buki o plánech a možném souboji s Kozmou mluví znovu. Navíc to vypadá tak, že jsou všechny zúčastněné strany pro. Samozřejmě to však má háček. Vlastně hned několik.
Šampion Buchinger vysvětlil, čím ho Barborík tak nasr*l

“Povinností šampióna je obhajovat svůj pás. V prosinci mě čeká obhajoba s vítězem zápasu Monster/Brito. Takže nepředbíhej Ivane a počkej si, až na tebe přijde řada. Zatím si splň povinnosti ve svých váhovkách a v prosinci se můžeme bavit o našem zápase. Jinak gratuluji k výhře!” vzkázal David Kozma na svém IG profilu, k čemuž připojil fotku se čtyřmi opasky.

David totiž titul, který získal díky výhře nad Gáborem, hned třikrát obhájil. Naposledy například v krásné válce udolal Apolla, což asi málokdo čekal. Celkem tak má doma 4 opasky, kterými se teď pochlubil.

Ivana tak nejspíš před historickým zápasem ještě čeká obhajoba titulu šampiona lehké váhy, který získal na začátku roku díky výhře nad Paradeiserem. Zatím není jasné, s kým by mohl bojovat, ale pokud vyhraje na turnaji OKTAGON 28, tak by se nabízel například Leo Brichta. Na vrcholu žebříčku je ještě Ryšavý, ale ten se nechal slyšet, že se svým týmovým kolegou bojovat nechce.
To, že Ivan bude muset před výzvou Kozmy obhajovat, potvrzuje i promotér Ondřej Novotný. “Skoro se chce říct, že ten zápas o třetí titul musíme udělat. Vždy je to o správném načasování. David Kozma a lidi kolem něj ve veltru teď mají něco slíbené. Ivan bude mezitím asi muset taky bojovat. Ten souboj je ale určitě zajímavý, když Ivan bude ještě držet oba tituly. Kdyby náhodou jeden z nich ztratil, tak už to tolik zajímavé není, byť by to pořád mělo nějaký sexappeal, ale ne úplně největší. Tak uvidíme, kam nás to zavede. Když bychom ten souboj chtěli dělat, určitě bychom Ivanovi nedávali žádný test ve veltru. Byl by to zápas, v němž by se pokusil vstoupit do dějin, a v tu chvíli je to zkouška sama o sobě. A nepotřebujeme vědět, jestli v tom veltru někoho porazí před šampionem. Ivan je dost velký šampion sám o sobě a platí pro něj úplně jiná pravidla než pro všechny ostatní,” vysvětlil Novotný pro server iSport.cz.

Zápas Kozma vs Buchinger je tedy na dohled, ale ještě k němu bude třeba udělat několik klíčových kroků.
5 komentářů na “David Kozma má vzkaz pro Ivana Buchingera”

  1. Pingback: Dana White štědře rozdával nové smlouvy | MMA Shorties

  2. Pingback: Ani těžká životní rána nezastavila zápasníka v plánovaném souboji! |

  3. Pingback: Co nabídne první IMPACT MMA turnaj? | MMA Shorties

  4. Pingback: Barborík: Čím ho Buki překvapil a jak to bude s váhou | MMA Shorties

  5. Pingback: White reaguje na Conorovo řádění na červeném koberci | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *