David Dvořák reaguje na náročného soupeře, který je 6. na světě

David Dvořák Matheus Nicolau
Původně to sice vypadalo tak, že půjde David Dvořák do své 4. UFC bitvy během února, ale nakonec se plán evidentně změnil a Undertaker jde do boje “až” na konci března na akci, které vévodí souboj Blachowicz vs Rakic. Před Davidem, kterému aktuálně patří 10. místo UFC žebříčku muší váhy, stojí obrovská výzva. Na Shorties jsme souboj prezentovali, jako největší výzvu v Davidově kariéře. Jak to vnímá sám Undertaker?
Na ČR nezanevřel! Mach vysvětluje, proč je hodně v Uzbekistánu

“Naprosto souhlasím. Pro mě to je největší zápas kariéry,” potvrdil David Dvořák pro MMA Shorties. “Samozřejmě první zápas v UFC byl také důležitý. V podstatě jak se to posouvá, tak každý zápas je tak nějak největší. Tady je to samozřejmě nejvýše žebříčkově postavený soupeř. Pro mě je to obrovská šance, kterou jdu využít. Chci se posunout na to minimálně sedmé nebo osmé místo. To už je pak velice blízko TOP 5. Můžeme dál pokračovat na té naší cestě. Je to kvalitní soupeř, hodně šikovný, ale věřím tomu, že v tomhle zápase budu lepší.

Nic tam nepodcením. Jsem už delší dobu v přípravě. Mám za sebou už 23 zápasů, takže už nemám ambice mít 5 nebo 4 zápasy za rok. To opravdu nechci. Chci si šetřit zdraví a nechci pořád shazovat a hubnout. Celkově je ten nápor na tělo enormní. Ty dva zápasy, 3 strop, do toho roku, když to dobře jde, je maximum. Tímto zápasem bych tento rok chtěl odstartovat. Bude to březen a poté se uvidí. Myslím si, že by pak mohly být reálné ještě dva zápasy do konce roku. Věřím, že se do TOP 5 dostanu. S týmem pro to děláme maximum. Jdeme si pro to!”
David je tedy skvěle naladěný a na náročný souboj si věří, což je hlavní. Navíc má nyní ještě dostatek na přípravu, protože do souboje zbývají zhruba 2 a půl měsíce, kdy se dá tréninkový kemp přesně zaměřit na daného soupeře a jeho silné a slabé stránky.

Kdo je Matheus Nicolau?

Nicolau má celkem na kontě 20 zápasů s tím, že 17 vyhrál, 2 prohrál a jednou remizoval. V UFC zatím z 6 zápasů narazil jen jednou s Ortizem. Nicolau je navíc ten příklad bojovníka, se kterým se UFC na chvíli rozloučilo, takže absolvoval dva zápasy mimo ligu mistrů, ale poté ho znovu vzalo zpět. Po návratu má zatím šikovný Brazilec na svém kontě 2 výhry, protože dokázal porazit bývalého RIZIN šampiona Kapeho a pak také známého Elliotta.
Ve světovém FightMatrix žebříčku mu pak patří skvělé 6. místo, takže má před sebou jen takové velikány, jako je Kara-France, Pantoja, Askarov, Figueiredo a nebo šampion Moreno. David však za Brazilcem nijak extra nezaostává, protože je ve světovém žebříčku na 14. místě. V případě výhry by pak mohl pořádně prorazit do UFC TOP 10 a pravděpodobně i světové TOP 10, což by byl skvělý úspěch. Takhle vysoko se totiž zatím z našich zástupců dokázal dostat jen Jiří Procházka, kterého snad brzy čeká titulová bitva.

David naposledy prohrál v květnu 2012 s Filipem Mackem a od té doby nasbíral neuvěřitelných 16 výher v řadě. Doufejme tedy, že v důležité bitvě přidá další a zapíše si tak velmi cenné vítězství.


1 komentář na “David Dvořák reaguje na náročného soupeře, který je 6. na světě”

  1. Pingback: Fair Play Thinker podcast - Tomáš Tadlánek a Monika Chochlíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *