David Dvořák prolomil mlčení a promluvil o svém vážném zdravotním stavu

David Dvořák

David Dvořák, který do UFC vstoupil třemi výhrami v řadě, měl poslední souboj s Ercegem velice dobře rozjetý. V prvním kole se totiž dokázal prosadit a vlastně soupeře k ničemu nepustil. Ve druhém kole však přišel klíčový moment, který změnil směr zbytku zápasu. David totiž inkasoval kombinaci, na kterou Erceg po chvíli šikovně navázal kopem, který Davida trefil do zátylku a bylo zle. David sice krizovou situaci přežil, ale nakonec z toho byla další prohra na body. Následně měl potvrzený zápas o udržení v lize mistrů, ale na ten nakonec bohužel nedošlo, protože se objevily vážné zdravotní problémy, o kterých David dlouho nechtěl mluvit, ale nyní přeci jen nabídl základní vyjádření.


 

Jiří Procházka přeci jen změnil názor na ukončení? Jak ho s odstupem vnímá?

„Po delší době jsem zpátky a přináším toto video, které spoustě lidem asi neřekne to, co očekávají, ale minimálně to něco, co říct můžu, taky řeknu. Všichni víte, že jsem zraněný. Zranil jsem se na konci srpna. Měl jsem zhruba 6 týdnů do zápasu. Bohužel z toho sešlo a nemohl jsem do své sedmé UFC bitvy nastoupit. Bylo to vlastě poprvé, kdy jsem musel z UFC zápasu odstoupit kvůli zranění.

Jsem moc rád, že jsme odstoupili, protože to zranění bylo velice nebezpečné a následky, které mi hrozily a stále hrozí, jsou opravdu velké. Nejde jen o mojí sportovní kariéru, protože pokud by se stalo to, co by se stát mohlo, tak by to neznamenalo jen konec kariéry, ale zranění by velice ovlivnilo i můj budoucí život. 

   

Pro spoustu lidí, když jsem to konzultoval s trenéry a kamarády, je to na to, aby člověk začal hledat smysl života a nebo si prostřelil hlavu, když to řeknu s nadsázkou, protože to opravdu není prdel. Já nechci přesně zmiňovat, o co se jedná. Chci si to nechat pro sebe, protože k tomu mám své důvody. Myslím si, že mi to odpustíte. Určitě to třeba jednou rád někde řeknu a více to rozeberu.

Nicméně vám slibuji, že dám maximum do toho, abych se vrátil. Snažím se chodit na rehabilitace, fyzioterapie, rehabilitační tréninky a mentální tréninky. Je toho spousta. Samozřejmě nejedu žádné bojovky ani podobné věci. Teprve si to všechno osahávám a zkouším, co moje tělo dovede. 

   

Popravdě jsem asi zažil největší strach, který jsem v životě měl. Ten neustále mám. Rizika jsou velká, ale to se bohužel v naší práci stává. Abych zase zbytečně nestrašil, tak neumírám a dělám maximum pro to, abych se do své kariéry vrátil a abych předváděl ty nejlepší výkony. Mám předsevzetí, že chci minimálně dalších 5 let zápasit na té nejvyšší úrovni.

Ať to bude dalších 5 let v UFC, nebo ve ONE FC, nebo Bare Knuckle nebo další světová organizace. Ve finále je mi to jedno. Chci dělat ty nejlepší zápasy a dělám pro to maximum. Jsem rád, že za mnou stojíte. Když člověk nevyhrává, tak se k němu hodně lidí postaví zády, ale jsou mezi vámi ti, kteří to neudělali a myslím si, že ani nikdy neudělají, čehož si moc vážím. Přijdu lepší a silnější a dodám další zápasy,“ rozpovídal se David Dvořák na svém YouTube kanále.

   

Zdravotní problémy jsou tedy evidentně hodně vážné a je naprosto pochopitelné, že o nich David nechce mluvit konkrétněji. Hlavní však je, že nekončí kariéru, ale že naopak vyhlíží uzdravení a návrat. Držme mu tedy palce, aby byl co nejdříve v pořádku a mohl tak znovu naskočit do přípravy a ideální i do nějaké další bitvy.


1 komentář na “David Dvořák prolomil mlčení a promluvil o svém vážném zdravotním stavu”

  1. Pingback: Šampion Strickland si vystřelil z VanZant! Shevchenko se jí však zastala a bylo dusno | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *