David Dvořák popisuje krizový moment! Díky čemu ho zvládl?

David Dvořák
David Dvořák sice poslední zápas prohrál, čímž přerušil impozantní deset let trvající sérii 16 výher v řadě, ale rozhodně nemusí věšet hlavu. Tváří v tvář kvalitnímu soupeři totiž předvedl skvělý výkon a dokonce přežil hodně krizový moment, kdy to vypadalo, že bude konec. Nicolau totiž tvrdě trefil, načež šel David k zemi. Velice rychle se však vrátil do zápasu a nakonec nebyl od výhry až tak daleko.
Ondřej Novotný přiznal chybu a vyšel vstříc fanouškům

“Je to tak, byl to opravdu hodně tvrdý úder, který se mnou zamával. Zacouval jsem si, hned padnul. Ale zase… To jsou už věci, které má člověk naučený. Ne teda úplně z praxe, protože to není nejzdravější, přesto vím, jaký to je. Když se na to s mentálním koučem Karlem Maršou připravuju, třeba dostanu ve vizualizacích úder, padnu a rovnou jedu nějakou obranu. Proto jsem to hned chytal, aby mě nemohl dobíjet. Pořád jsem se hýbal. Před zápasem vždy chodí rozhodčí a říkají, mějte neustále efektivní obranu, jinak to ukončíme. Takže se furt hejbat, za každou cenu,” vysvětlil David Dvořák pro iSport.cz.

Zápas přitom nebyl rozjetý vůbec špatně, naopak. David totiž dle rozhodčích prví kolo vyhrál. Druhé však nejspíš rozhodlo, “Nejsem šťastnej. Samozřejmě mě to moc mrzí. Chtěl jsem vyhrát, ukázat velkou show, nechat tam úplně všechno. Bohužel se mi to vůbec nepovedlo. V prvním kole jsem strategii, kterou jsme měli s trenéry, dodržel. Celou dobu jsem si to hlídal, soupeř hodně utíkal, s čímž jsme počítali. Byli jsme i připravení na tu levou ruku, v prvním kole s ní vlastně ani nic neudělal. V druhém se mu však podařil skvělý úder, což z velké části rozhodlo. Bohužel jsem teď ten, který nemůže oslavovat.”
Dvořák si však chce samozřejmě vzít ze souboje ponaučení, takže jej už s trenéry rozebral s tím, že podrobnější analýza teprve přijde, “Mohl jsem líp řešit pohyb. Párkrát jsem dělal calf kicky, pak jsem od nich upustil, protože jsem viděl, že je čte, ale trenéři říkali, že jsem je tam i tak mohl dávat. Ve třetím kole prý byla možnost vzít mu záda. Mohl jsem jet více ground-and-pound. Ve třetím kole jsem ale jel už hodně na autopilota. Těch možností je hodně. Zápas jsem ještě neviděl, protože jsme to chtěli nechat trochu uležet. Určitě se k tomu vrátíme.”

Po-zápasová reakce

“Díky moc všem za podporu. Moc si Vás všech vážím, že mi fandíte. Jsem hrdý na to jaké mám fanoušky a i když mi to dnes nevyšlo, tak vím, že mám od Vás obrovskou podporu!” vzkázal David Dvořák na svém IG profilu, k čemuž připojil i krátký video vzkaz.

“Máme po zápase, bohužel to nevyšlo, ale nechali jsme tam úplně všechno. Dělal jsem maximum pro to, abychom vyhráli a myslím si, že to i bylo vidět. Mrzí mě, že jsem nevyhrál, ale tak to prostě bývá. Děkuji moc, že mi fandíte, že jste sledovali zápas a že nás budete sledovat i nadále a bude spousta dalších skvělých zápasů.”


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *