Daniel Cormier ukazuje na nejlepšího bojovníka na světě

Daniel Cormier

Bývalý šampion dvou váhových divizí Daniel Cormier věděl dříve než většina světa, že bojovníci jako Khabib Nurmagomedov a Islam Makhachev se nakonec stanou dominantními šampiony. S Khabibem se Cormier trefil, ale zvládne to samé i Makhachev, který se na trůn lehké váhy snaží teprve dostat?

Karlos Vémola stručně reaguje na obrovskou výzvu Jokera Iliče

Jako zápasník, který během své vysokoškolské a olympijské kariéry navštěvoval mezinárodní scénu, viděl bývalý šampion dvou divizí UFC různé typy sportovců vycházejících z hornaté oblasti Dagestánu. Dagestánská republika je menší než stát Západní Virginie, přesto běžně produkuje jedny z nejlepších zápasníků na světě, včetně současného šampiona ve wrestlingu Abdulrashida Sadulaeva, dvojnásobného zlatého olympijského medailisty a čtyřnásobného mistra světa.

Cormier už před lety očekával, že Dagestán začne produkovat také dominantní šampiony v MMA. Jeho úvahy se ukázaly jako správné, jakmile se stal Khabib Nurmagomedov jedním z nejdominantnějších zápasníků v historii UFC. Mnozí odborníci a fanoušci ho řadí mezi úplně ty nejlepší bojovníky všech dob. 

“Je to pro svět nové, ale není to žádné překvapení pro nás, pro lidi, kteří dělali wrestling na mezinárodní úrovni, pro lidi, kteří byli na mistrovství světa a na jiných vrcholových akcích,” řekl Cormier o talentu dagestánských sportovců. „Když jsem získal medaili za třetí místo na světovém šampionátu, Rusko mělo možná pět nebo šest mistrů světa. Většina těch chlapů byla z Dagestánu. Oni prostě vědí, jak zápasit. Ve chvíli, kdy jsem uviděl Khabiba s Islamámem, tak jsem si říkal, že Dagestánci začínají dělat smíšená bojová umění a to bude pro svět problém. Přesně to se stalo.”

Zatímco Nurmagomedov nakonec odešel neporažený do sportovního důchodu s bilancí 29-0, od té doby se objevil jako trenér mnoha bojovníků, včetně Makhacheva. Ten je aktuálně považován za jednoho z nejlepších zápasníků v lehké váze. V poslední době vypadal Makhachev v UFC opravdu nezastavitelně a momentálně má na svém kontě 10 vítězství v řadě. Jeho celková bilance je aktu 22-1. Mnozí očekávají, že dříve nebo později získá titul šampiona UFC. Cormier je jedním z těch, kteří věří, že 30letý bojovník je už nyní na vrcholu.

“Je to nejlepší bojovník na světě v této váhové kategorii,” řekl Cormier o Islamovi. “Jeho schopnosti jsou na špičkové úrovni. Něco vám řeknu, Islam Makhachev je blázen. Říkám mi v gymu: „Bratře, přiveď Jordana Burroughse (několikanásobný mistr světa ve wrestlingu), to bude dobrý a vyrovnaný zápas. Je si tak jistý svým wrestlingem. Mám rád Islamův styl.”

 
 1 komentář na “Daniel Cormier ukazuje na nejlepšího bojovníka na světě”

  1. Pingback: Šampion Jiří Procházka nabízí stručný názor na Clash of the Stars

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *