Přemožitelé Kincla a Cverny jdou do UFC

Dana White, UFC
V úterý se konal další díl reality show Dana White Contender Series, kde bylo k vidění hned šest zápasů a dvanáct kvalitních bojovníků. Mezi nimi i pro českou scénu známá jména. Kdo si vybojoval smlouvu s prestižní organizací UFC?
David Kozma má vzkaz pro Ivana Buchingera

V páté sezóně Dana White Contender Series, získalo smlouvu s UFC dalších pět zápasníků. Na kartě bylo celkem šest duelů, což je o jeden více než bývá obvyklé. Po třech turnajích DWCS se soupiska UFC rozrostla celkem o 15 nových bojovníků. Na včerejším turnaji se také představili dva zápasníci, kteří v minulosti soupeřili s českými bojovníky.

Albert Duraev z Ruska je přemožitelem Patrika Kincla z roku 2015. Na galavečeru tehdy ještě ACB (nyní ACA) se mu podařilo ukončit Kincla 10 vteřin před koncem zápasu na submisi. Nyní Duraev předvedl nejdominantnější výkon večera a připsal si rychlé vítězství. Během souboje s Cao Bittencourtem vyslal 78 úderů a nakonec po třech a půl minutách zápas ukončil na submisi (Neck Crank). Tímto výkonem si okamžitě řekl o smlouvu s UFC a také jí dostal.

Dalším zápasníkem, kterého mohou znát i čeští fanoušci je Lukasz Brzeski z Artnox Fight Sport. Ten se představil v roce 2018 na turnaji XFN 13, kde si poradil s Alexanderem Cvernou, kterého ukončil ve druhém kole na submisi (Rear Naked Choke). Tou samou technikou si nyní bývalý zápasník organizace Babilon zajistil kontrakt s organizací UFC. Dylana Pottera ukončil ve třetím kole.

Velkým překvapením bylo vítězství Jailtona Almeidy nad do té doby neporaženým Nasrudinem Nasrudinovem, o kterém se už dříve spekulovalo, že by mohl jít rovnou do UFC. Proti vynikajícímu grapplerovi z Brazílie se mu však nezadařilo a padl taktéž na submisi ve druhém kole. Kvůli DWCS odmítl titulový duel v ACA. 

Smlouvu s UFC tedy získalo pět zápasníků – Lukasz Brzeski, Albert Duraev, Jailton Almeida, Jack Della Maddalena a Jasmine Jasudavicius. Jediným, kdo i přes vítězství neobdržel kontrakt od věhlasné organizace byl Mo Miller, který zvítězil nad Brandonem Lewisem na body.
 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *