Dana White se Jonu Jonesovi snažil smazat prohru, ale…

Dana White Jon Jones

Jon Jones, kterého mnozí považují za nejlepšího bojovníka všech dob, sice nikdy nepoznal přemožitele, ale i přesto mu v oficiální statistice svítí jedna prohra. V souboji s Hamillem, kterého Bones doslova ničil a demoloval, totiž Jon v jeden moment využil nedovolený loket 12 na 6, čehož si přítomný rozhodčí všiml a okamžitě zastavil zápas. Následně se samozřejmě Hamilla ptal, jestli je schopen pokračovat, na což bojovník nereagoval, takže byl souboj ukončen a Jones byl diskvalifikován. Háček je však v tom, že je Hamill od narození hluchý, takže rozhodčího neslyšel a proto ani nereagoval na jeho pokyny. Celá situace je tedy hodně zamotaná, ale realitou zůstává, že je jedinou Jonesovou prohrou, což se Dana White snažil změnit.

Další krok! Organizace OKTAGON MMA oznamuje obrovskou novinku

„Když se na to podíváme realisticky, tak je jasné, že Jon Jones nikdy neprohrál. Bojoval s těmi nejlepšími z nejlepších a nikdy neprohrál. Pořádně mě štve, že musí mít bilanci 26-1, když by to správně mělo být 27-0. Je potřeba si uvědomit, že Nevadská sportovní komise byla v té době hrozně slabá a nezkušená. Rozhodčí, který zastavil ten zápas a vyhlásil diskvalifikaci, měl radši celý zápas už dávno ukončit, protože Jones jasně dominoval. Mělo to být prostě zastavené.

Kdyby rozhodčí opravdu dělal svou práci, tak by byl zápas zastaven dlouho předtím, než padl nějaký loket. Jones by měl 27-0. Opravdu jsem se hodně snažil vyjednat, aby se ta prohra oficiálně změnila na výhru. Je to obrovská smůla, ale nedá se s tím nic dělat. Nic to však nemění na to, že je Jones hříčka přírody, což se nám snad tento víkend znovu potvrdí,“ vysvětlil Dana White, že se snažil s Nevadskou sportovní komisí domluvit změnu výsledku, ale že se zatím nezadařilo.

Koneckonců jde stejně jen o formalitu, protože všichni dobře vědí, že Jonese zatím nikdo neporazil, takže na červeném políčku ve statistice až tolik nesejde. UFC veterán Sonnen však předpovídá, že by jedna taková prohra mohla klidně přijít v souboji s Ganem.
 

Sonnen a jeho další konspirační teorie

„Sledoval jsem zatím všechny díly dokumentu Embedded a musím říct, že Jon Jones musí mít obrovské problémy s kostmi, klouby a vazy, protože ve všech epizodách byl v bazénu a plaval. Plavání se přitom zařazuje hlavně ve chvíli, kdy je po zranění třeba rozhýbat tělo, ale zároveň ho nijak výrazně nezatížit, aby se zranění nevrátilo nebo neprohloubilo. Jon Jones se podle mě vzpamatovává ze zranění,“ myslí si Chael Sonnen, jehož názory je však třeba brát s rezervou, protože rád šokuje a jde proti proudu.

Zároveň je však jeho zkušenosti třeba brát v potaz. Plavání se skutečně do MMA přípravy moc často nezařazuje a když, tak v nijak výrazné míře. I přesto se mu však Jon Jones poměrně hodně věnuje. Sám Jones však tvrdí, že je ve skvělé formě a že je připravený přetavit tři roky přípravy v působivý výkon, díky kterému se stane šampionem těžké váhy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *