Dana White se dušoval, jak se snažil pomoct, ale ve skutečnosti je to jinak?

Dana White

V souvislosti s návratem Jona Jonese, který si nakonec s Cirylem poradil během dvou minut, se hodně řešila i Bonesova jediná prohra, která vlastně ani prohrou není. Jonesovi sice ve statistice svítí jedno červené políčko, které však pochází ze souboje s Hamillem, který byl ukončen z důvodu, že Jones použil nedovolený 12 na 6 loket. V návaznosti na tento výpad rozhodčí tehdy souboj zastavil a následně se ptal Hamilla, zda je schopen pokračovat. Háček byl však v tom, že je Hamill od narození hluchý, takže na otázky nereagoval, což vzal rozhodčí jako jasnou známku toho, že je hodně otřesený a Jonese tak diskvalifikoval. Bizarní situace, kterou se prý Dana White pokusil zvrátit, když se snažil, aby se prohra změnila alespoň na NC. Opravdu se však snažil?

Karlos Vémola přeci jen chválí „lišáka“ Patrika Kincla a uznává jeho kvality

„Když se na to podíváme realisticky, tak je jasné, že Jon Jones nikdy neprohrál. Bojoval s těmi nejlepšími z nejlepších a nikdy neprohrál. Pořádně mě štve, že musí mít bilanci 26-1, když by to správně mělo být 27-0. Je potřeba si uvědomit, že Nevadská sportovní komise byla v té době hrozně slabá a nezkušená. Rozhodčí, který zastavil ten zápas a vyhlásil diskvalifikaci, měl radši celý zápas už dávno ukončit, protože Jones jasně dominoval. Mělo to být prostě zastavené.

Kdyby rozhodčí opravdu dělal svou práci, tak by byl zápas zastaven dlouho předtím, než padl nějaký loket. Jones by měl 27-0. Opravdu jsem se hodně snažil vyjednat, aby se ta prohra oficiálně změnila na výhru. Je to obrovská smůla, ale nedá se s tím nic dělat. Nic to však nemění na to, že je Jones hříčka přírody, což se nám snad tento víkend znovu potvrdí,“ vysvětlil Dana White, že se snažil s Nevadskou sportovní komisí domluvit změnu výsledku, ale že se zatím nezadařilo.
 

Háček je však v tom, že zmíněná Nevadská sportovní komise prý nemá o podobné činnosti žádné záznamy. Alespoň ne v oficiální rovině. Je sice možné, že Dana White tuto problematiku řešil s některými členy komise soukromě, ale oficiální cestou se evidentně prohru nikdy nesnažil zvrátit.

Jeho slova tak s odstupem vyznívají jen jako další PR, skrze které chtěl prodat svou vlastní dobrotu. Nicméně je pravda, že souboj Jones vs Hamill byl hodně sporný a pokud by se měl nějaký výsledek zpětně upravovat, tak určitě tento. Na druhou stranu navzdory prohře ve statistice se Jones vnímá jako neporažený bojovník, protože ho zkrátka nikdo nikdy neporazil. Mnozí k tomu měli blízko, jako například Santos a nebo Reyes, ale nikdo to nakonec nedotáhl do úspěšného konce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *