Dana White reaguje na Izzyho jízdu pod vlivem a má pro hvězdu cennou radu

White Adesanya

V souvislosti s turnajem UFC 293 se hodně řešilo, proč Adesanya do souboje nastoupil v tak zvláštní formě a proč se do bitvy vlastně vůbec nedostal. Nyní už však máme poměrně jasnou představu. Adesanya byl totiž pouhé 3 týdny před velkým soubojem přichycen při jízdě pod vlivem, kterou přiznal a zároveň se omluvil. Nyní mu tak hrozí trest. Jak na situaci reagoval White?


 

Pozor! Buday možná nebude pokračovat v UFC, i když má na stole novou smlouvu?

„Samozřejmě to z jeho strany bylo hodně špatné rozhodnutí. Je jedno, kolik toho člověk vypil, ale pokud pije, tak by neměl sedat za volant. Však v dnešní době je tak snadné se dostat domů. Máme Uber a další služby, které jsou snadno dostupné. To ani nemluvím o tom, že si Izzy vydělal tolik, že by mohl mít vlastního řidiče. Doporučil bych mu, aby si sehnal řidiče a má po problémech. Případně může jet Uberem nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Možností je mnoho. Všechno je lepší, než podobně špatné rozhodnutí jet pod vlivem. Můžeme děkovat Bohu, že se nikomu nic nestalo. Dobře víte, co říkám o chybách – stávají se, ale vždy jde o to, jak se k nim postavíme. Doufejme, že to bylo poprvé a naposledy a že už nikdy nic podobného neudělá,“ reagoval Dana White.

UFC ředitel má pravdu, že člověk jako Adesanya má celou řadu možností, jak se podobné situaci vyhnout. Běžný člověk může využít Uber, Bolt nebo podobnou službu, ale Izzy si klidně může dovolit vlastního řidiče, o čemž už nyní asi vážně uvažuje, aby se podobným situacím do budoucna vyhnul.
       

Adesanya se za svůj prohřešek omluvil

„Chtěl bych se tímto omluvit komunitě, své rodině a svému týmu za rozhodnutí, které jsem učinil, že jsem usedl za volant poté, co jsem u večeře pil,“ uvedl Adesanya v prohlášení pro list The New Zealand Herald. „Byl jsem zastaven a podroben důkaznímu krevnímu testu – naměřená hodnota byla 87 miligramů alkoholu na 100 mililitrů krve.“

Na Novém Zélandu je sice platná tolerance, ale „jen“ půl promile, což tehdy ještě šampion přesáhl o 0,37, za což mu nyní hrozí trest.

„Jsem zklamaný ze svého rozhodnutí řídit. Bylo to špatné. Vím, že mě lidé mohou sledovat a brát mě jako vzor, a chci, aby věděli, že takové chování nepovažuji za přijatelné.“

U soudu, který proběhne 10.1., tak bývalému šampionovi hrozí až 3 měsíce ve vězení a nebo pokuta 4 500 dolarů, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale s ohledem na to, že nedošlo k žádné nehodě ani ohrožení dalších osob, by vše mohlo být vyřešeno jen pokutou. Je však jasné, že tak či tak si Izzy od MMA komunity hodně vyslechne, protože poté, co se vysmíval Jonesovi, má máslo na hlavě.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *