Dana White i Conor McGregor se rozplývají nad šikovnou kráskou Sanko

Sanko White

MMA je sice vnímám jako extrémně maskulinní sport, ale své místo v něm mají i bojovnice, které dlouhodobě předvádí skvělé výkony a často své mužské kolegy i zastíní. Navíc jsme se v minulosti dočkali zrození hned několika hvězd, jako byla například Ronda Rousey, která ženské MMA dostala tam, kde teď je, nebo Amanda Nunes, která byla téměř neporazitelná. Nyní si své místo na výslunní pomalu získává i další žena, ale tentokrát ne v kleci, ale za mikrofonem.


 

Terminátor narazil? Kdo si prý s Karlosem Vémolou „vytřel zadek“?

Řeč je samozřejmě o Lauře Sanko, která se postupně propracovává UFC žebříčkem. Začínala totiž jako moderátorka medailonků a tvůrkyně rozhovorů, ale nedávno jsme jí mohli vidět jako součást komentátorského týmu projektu Contender Series a na turnaji UFC 293 byla dokonce součástí hlavního komentátorského týmu, což je velká pocta.

„Vždycky říkám toto: ´Klíčem k úspěchu v životě je vědět, co chcete dělat´,“ řekl White, když mluvil o Sanko. „Jakmile víte, kdo jste, a přesně víte, co chcete dělat, každý den vstanete a budete dřít, dokud toho nedosáhnete. Ona je toho dokonalým příkladem. To, co dokázala za tak krátkou dobu, je úžasné.

Když poprvé komentovala Contender, tak věděla všechno o každém bojovníkovi na kartě. Viděla nad všechny jejich předchozí zápasy. Je to opravdová profesionálka. Ví, že je něco jako Ronda Rousey, akorát v komentování. Ví, že je první, ví, že nese prapor pro ženy, které se do této role probojovaly, a dělá všechno pro to, aby byla vždycky nejlepší, jaká může být. Je to absolutní profesionálka.“
  

Pochvalou nešetřil ani Conor McGregor, „Sanko je neuvěřitelná. Miluju to, jak komentuje. Je to osvěžující změna v komentátorském týmu. Klobouk dolů před UFC, že vedení tohle umožnilo. Bravo. Navíc se Laura pořád zlepšuje. Je to stroj.“

Sanko je pro UFC dokonalý balíček, protože je pohledná, ale zároveň rozumí bojovým sportům, protože je sama dělala a stále se jim věnuje. Navíc na sobě neustále pracuje, takže je studnicí zajímavých informací, což je přesně to, co od dobrého komentátora očekáváte. Doufejme tedy, že se jí bude dařit i nadále a stane se pravidelnou součástí i číslovaných karet.
   
 

White už není prezident UFC, ale generální ředitel

Vedení společnosti TKO v úterý zazvonilo na zvonek na newyorské burze, aby oznámilo vznik nové veřejně obchodované společnosti, pod kterou spadají značky UFC a WWE. Společnost Endeavor Group Holdings Inc. má v nové společnosti 51% kontrolní podíl. Stávající akcionáři WWE drží 49% podíl. Novou společnost povede generální ředitel Endeavor Ari Emanuel. Vince McMahon, výkonný předseda WWE, bude v nové společnosti zastávat stejnou funkci a údajně kontroluje více než 16 procent hlasovacích práv a celkový podíl v TKO. Dana White, který byl doposud prezidentem, pozici mění a nově má titul „generální ředitel UFC“, k čemuž se vyjádřil na poslední tiskové konferenci.
„Normálně tyhle věci zase nějak výrazně neprožívám. Prostě si jedeme svoje a to je hlavní, ale tohle spojení je jednou z největších událostí v historii sportu. X let už nakopáváme prdele a stejně se dařilo i WWE. Myslím si, že tohle spojení posune celý náš sport na novou úroveň. Jsem rád, že jsme toho součástí. Moc se těším na to, co to přinese. Jsme teď mnohem mocnější.

V rámci spojení jsem si nijak neupravoval podmínky. Ani to, že už nejsem prezident, ale že jsem nyní generální ředitel, nijak neprožívám. Není to pro mě nějaké povýšení. Doposud jsem řídil vše a bude to tak i nadále. Vše mám pod palcem, na tom se nic nemění. Změnila se jen písmena, nyní jsem CEO.
 

Nic jiného se v podstatě nemění. Pořád budeme makat a pořád budeme nakopávat prdele, jako tomu bylo doposud. Jsme nyní jen mocnější a to platí i pro bojovníky, média a všechny, kteří mají s tímto světem něco společného. Mám v hlavě hodně plánů a díky spojení bude snazší je realizovat. 

Performance Instituty nejsou levné. Je to hodně drahá záležitost, ale věřím, že jsou budoucností tohoto sportu. Půjdeme do Afriky, Mexika a tak dále. Budeme vychovávat bojovníky, ale i trenéry a tak dále,“ reagoval Dana na změnu a vysvětlil, co to znamená pro celý sport.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *