Další smutná zpráva! UFC veterána po cestě z tréninku potkala tragédie

RIP

V poslední době se na nás bohužel valí smutné zprávy. Nedávno jsme se totiž dozvěděli, že nás opustil věčně usměvavý Anthony „Rumble“ Johnson a nyní přišla další smutná zpráva, která mluví o nešťastném úmrtí UFC veterána.

Splní se mu sen? Zápasník pražského Renegade gymu zabojuje o UFC!

Bohužel zemřel UFC veterán Felipe Colares, kterému bylo teprve 29 let. Colarese srazil v pondělí ráno autobus, když se vracel z tréninku v brazilském Riu de Janeiru. Bojovník byl převezen do nemocnice Rocha Faria v Campo Grande, ale zemřel ještě předtím, než se dostal do nemocnice, jak uvedl jeho trenér Rodrigo Babi pro Combate.

Bývalý šampion pérové váhy v organizaci Jungle Fight v letech 2019-2022 v UFC zaznamenal bilanci 2-4, přičemž si připsal výhry nad Domingem Pilarte a Lukem Sandersem. Ligu mistrů opustil po porážkách s Chrisem Gutierrezem a Chasem Hooperem.

„Cabocão“ se poprvé od svého propuštění z UFC utkal letos v únoru pod hlavičkou Ares FC, osm měsíců po narození svého prvního syna Rhaviho, a v Paříži ve Francii uškrtil Aliouna Nahayeho, čímž si v MMA polepšil na 11-4. Další zápas už bohužel nepřidá.

Před časem bohužel zemřel i bývalý šampion M-1 Global Rafal Moks

Rafał Moks, narozený 4. září 1986 ve Štětíně, zemřel. Polský zápasník působil ve welterové a střední váze v organizacích KSW a M-1 Global. Zprávu o jeho úmrtí potvrdil Artur Mazur ze serveru SportoweFakty. 

Fanoušci znají Mokse nejlépe z jeho zápasů v KSW. Rafał zahájil svou profesionální kariéru už v roce 2007. V té době bojoval především v Německu. Po čtyřech zápasech přestoupil do ruské organizace M-1 Global, v níž se mu podařilo vyhrát Grand Prix M-1 Selection a později získat i titul šampiona ve střední váze. Magomeda Sultanakmedova ukončil už po sedmnácti vteřinách na Heel Hook. Byl to vůbec první pás, který se v této divizi udělil. 

Po ztrátě titulu v M-1 přestoupil do KSW. V Polsku svedl památné zápasy s Aslambekem Saidovem nebo Borysem Mankowskim. Dokázal zvítězit například nad Marcinem Naruszkou, Abusem Magomedovem nebo Robertem Radomskim. Bojoval velkolepě a jeho kariéra byla plná bonusů za Submise večera. Proslul zejména svými Guillotinami, kterými ukončil nejednoho soupeře. 

Rafal „Kulturysta“ Moks trénoval ve známém polském Berskers Gymu, kde působí zápasníci jako Tomasz Narkun, Mateusz Rebecki, Karol Bedorf, Michal Materla, Rafal Haratyk nebo Tomasz „Tommy“ Romanowski. V poslední době prý přemýšlel o návratu, který dokonce projednával s promotérem KSW Martinem Lewandowskim. 

„Velmi smutná zpráva. Rafał byl bojovníkem, který sváděl zajímavé zápasy a patřil k těm bojovníkům, kteří v určité fázi vývoje organizace přispěli k rozvoji tohoto sportu v Polsku. Plánovali jsme pro něj sportovní rozlučku, jeho poslední zápas v KSW. Bohužel osud tomu nepřál,“ napsal Martin Lewandowski na Instagram. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *