Další oběť? Rozjetý Martin Buday si vyhlédl potenciálního soupeře

Martin Buday

Zápasník těžké váhy UFC Waldo Cortes Acosta (10-1) si na turnaji UFC v Singapuru snadno poradil se svým soupeřem Polákem Lukaszem Brzeskim. Americký zápasník si rychlé vítězství zajistil tvrdým knockautem hned v prvním kole. Ani to však neodradilo slovenského těžkotonážníka Martina Budaye (13-1), aby si řekl o zápas Acostou.

Vnadná Slovenka Rajek poslala zajímavou nabídku Whiteovi a UFC

Waldo Cortes Acosta na turnaji UFC v Singapuru vybojoval své první vítězství v UFC na KO/TKO. Cortes-Acosta  předvedl silný úder loktem, který Brzeskiho viditelně omráčil. Cortes-Acosta toho využil, vyrazil vpřed a zasadil Brzeskému rozhodující úder, po kterém se Brzeski zřítil hlavou k zemi, čímž byl zápas okamžitě ukončen. 

Cortes-Acosta se představil v UFC oktagonu čtyřikrát od srpna 2022, kdy získal smlouvu v Contender Series Dany Whitea. Jednatřicetiletý bojovník zahájil svou cestu vítězstvími na body nad Jaredem Vanderaaem a Chasem Shermanem. V dubnu však zaznamenal první porážku v kariéře, když nestačil na Brazilce Marcose Rogeria de Limu. Cortes-Acosta se nicméně vrátil ve velkém stylu. Ani to však od výzvy neodradilo slovenského těžkotonážníka Martina Budaye! 

„Vypadá to, že Waldo Cortes Acosta by mohl být mou další obětí🤔 Co na to UFC a matchmaker Maynard?“ napsal na Twitteru slovenský zápasník Martin Buday

Martin Buday je aktuálně 55. místě ve světovém žebříčku Fightmatrix a Waldo Cortes Acosta byl před duelem s Brzeskim na 46. místě, ale o pár míst nejspíš poskočí. Buday má v UFC aktuální bilanci 4-0 a Cortes Acosta 3-1. Tento zápas by jistě dával smysl, ale konečné slovo bude mít vedení organizace UFC. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *