Další Brazilka! Talentovaná Tereza Bledá už má potvrzený další zápas

Tereza Bledá

Tereza Bledá má za sebou hodně turbulentní rok. V rámci projektu Contender Series sice zvítězila, ale smlouvu s UFC bohužel nedostala. Tedy ne hned, protože záhy přišla nabídka, na kterou mladá bojovnice pohotově kývla. V polovině listopadu jsme tam mohli Bledou sledovat v UFC premiéře, která jí však vůbec nevyšla. V prvním kole se ještě dokázala prosadit, ale poté převzala otěže soupeřka Silva, která nakonec ve třetím kole doručila tvrdé ukončení. Nyní je však Tereza zpátky.

Vlka Jiří Procházka zvládl levou zadní, ale tohle mu dalo opravdu zabrat

Sama Tereza Bledá totiž potvrdila, že se vrací do boje v polovině června, konkrétně 17.6., kdy se na dalším Fight Night turnaji utká s Gabriellou Fernandes. Brazilka s přezdívkou Gabi má celkem na svém kontě 10 zápasů s tím, že 8 vyhrála a 2 prohrála. V UFC má zatím na svém kontě jeden zápas, ze kterého právě pochází jedna ze zmíněných proher.

Proti sobě se tedy postaví bojovnice, které ve své UFC premiéře zaváhaly, ale nyní se pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu. Co do ukončení to mají obě bojovnice hodně podobné, protože Fernandes dokázala celkem 5 soubojů ukončit před limitem (3 KO/TKO, 2 SUB), zatímco Bledá slavila výhru před limitem ve čtyřech případech (2 KO/TKO, 2 SUB).

Talent domácí scény Bledou tak čeká obrovsky důležitý zápas, na který se nyní připravuje na zahraničním kempu po boku šikovné Pannie Kianzad. V minulosti pak Tereza také trénovala s Fiorot, jejíž trenér si Bledou hodně chválil a předpovídal jí velkou budoucnost.

Ještě v době, kdy držela OKTAGON titul, byla Tereza v podstatě jedinou bojovnicí v elitní 30, která nepatřila do žádné přední světové ligy. Kolem sebe tak měla jména, která bojují v UFC, Bellatoru nebo ONE FC. Po úspěchu, který byl i neúspěchem, v Contenderu se však přeci jen dočkala pozvání do UFC, kde v listopadu absolvovala svou premiéru, do které vstupovala na 28. místě světového žebříčku.

Tereza se však skrze prohru propadla na 48. místo světového žebříčku, což je samozřejmě stále skvělé umístění, na kterém se dá do budoucna stavět. Brazilka Silva pak naopak z původně 29. místa poskočila na 17. místo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *