Cverna se pochlubil, od jakých předních světových organizací mu chodí nabídky

Cverna

Na začátku září nás čeká další turnaj organizace I Am Fighter, kde se v hlavním zápase představí nestárnoucí Alexander Cverna, který změří síly s domácím Závodou, což slibuje hodně zajímavou podívanou, protože mezi oběma obry to dost jiskří. Tím však plány Cverminátora ani zdaleka nekončí. Už v říjnu totiž vyráží do světa, aby bojoval o titul s borcem, který se několikrát objevil na naší scéně a který dostal lekci od Vémoly. Nabídek na zápasy však Cverna dostal mnohem více.

Tak to byla rychlost! Mikulášek obrací o 180 a potvrzuje hlavní zápas večera

Alexander Cverna totiž potvrdil, že na konci října vyráží do Holandska, kde ho v rámci turnaje, který pořádá Enfusion ve spolupráci s francouzskou organizací HEXAGONE MMA, čeká hlavní zápas turnaje, který bude o titul šampiona těžké váhy. S kým se Cverminátor utká? Se starým známým. Jeho soupeřem totiž bude Prince Aounallah, který v minulosti porazil Šolce a nebo Yakuzu, který nyní hodně pomáhá Vémolovi. Právě Vémola pak Princovi uštědřil porážku, když ho na akci Night of Warriors 15 porazil na body.

Je tedy jasné, kdo bude Cvernovi pomáhat v náročné přípravě. Alex zatím letos stihl jeden zápas v rámci IAF, který jasně vyhrál, tak uvidíme, jak se mu bude dařit v následujících dvou měsících. V první řadě ho totiž čeká Závoda, díky kterému by si mohl vysloužit titulovou šanci v rámci IAF, kde těžké váze vládne Orlov, což by byl hodně zajímavý zápas.

 

Jak se vlastně titulový zápas zrodil?

„Stojí za tím můj skvělý tým i každodenní tvrdá dřina. Některé organizace si dobře všímají, co a jak dělám, že i ve svém věku jsem pořád schopen dosahovat progres. Navíc snad jako jediný ze Spejbl gymu se věnuji MMA i boxu dohromady, možná i proto je o mě takový zájem. Možnost jít o titul tedy vnímám hlavně jako ocenění své kvalitní práce. Mám radost, že je o mě zájem i v zahraničí. Určitě to ale není první a snad ani poslední nabídka, kterou jsem z ciziny dostal. Čtyřikrát mi přišla pozvánka do KSW, laso jsem obdržel i z Bellatoru. Že mi v Hexagonu dali šanci jít hned o titul, je samozřejmě velké plus,“ vysvětlil Cverna pro Kaocko.cz a pochlubil se, že má o něj pravidelně zájem KSW i Bellator.

Nyní však dostalo přednost IAF a HEXAGONE, kde se Alex střetne s bývalým soupeřem kamaráda Vémoly, „Něco jsme si k němu řekli. Karlos mi naznačil, že fyzicky na tom Prince bude hodně dobře, možná ale zapomněl, že ten od té doby poskočil o dvě váhovky výš. V posledních zápasech mi tak přišel trochu utahaný. Je pomalejší než dřív. Zkrátka už to není ten jiu-jitsu zápasník, co se všechno snaží brát na zem. Teď to jede víc přes postoj.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *