Cory Sandhagen se vyjádřil k porážce s Dillashawem

Cory Sandhagen, T.J. Dillashaw, UFC

Cory Sandhagen byl na posledním turnaji UFC velmi blízko k vítězství, ale nakonec se z něj radoval jeho soupeř a bývalý šampion T.J. Dillashaw, který si tak připsal vítězný návrat po nucené dvouleté pauze. Jak na svoji těsnou porážku Cory zareagoval?

Kolem Vémoly došlo na turnaji OKTAGON 26 ke konfliktu! O co šlo?

Cory Sandhagen si mohl připsat třetí vítězství v řadě, které by ho mohlo posunout k titulovému souboji, ale na bývalého šampiona Tylera Dillashawa těsně nestačil. Kolem verdiktu rozhodčích se po zápase vyrojila řada spekulací, že měl spíše zvítězit Cory Sandhagen. Jak na svoji porážku a celý vývoj utkání reagoval právě Sandhagen?

“Můj názor na zápas, na který jsou někteří z vás zvědaví. Věřím, že jsem měl udělat víc, abych zvítězil. Udělal jsem také několik chyb, které mohly ovlivnit rozhodčí. Myslím, že jsem dobře bránil téměř všechny jeho údery, zatímco moje byly přesnější a tvrdší. T.J. dokázal zápas déle kontrolovat, ale nezpůsobil mi skoro žádné zranění… Je to na vás, jestli to vyhodnotíte jako vítězství. Uznávám T.J. bojoval velmi tvrdě. Bylo to 50/50. Pokud jde o damage, vyhrávám. Pokud rozhodovala kontrola, vyhrává T.J.. Tak to je… Děkuji za vaší podporu,” napsal Cory na svůj Instagram.  

Cory tedy svoji porážku uznal, ale je vidět, že rozhodčí stále nejsou jednotní ohledně pravidel. Jednou se dbá více na damage (poškození soupeře) a podruhé zase na kontrolu. Proto pak vznikají různé diskuze, kde jsou fanoušci, ale i někteří experti naštvaní na výsledky. Občas to tedy vypadá, že rozhodčí bodují jak se jim to zrovna hodí. Podle nových pravidel, které jsou již nějakou dobu v platnosti by na prvním místě měla být efektivita úderů, poté efektivní agresivita a na třetím místě právě kontrola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *