Conor McGregor už prostě nemá proti špičce žádnou šanci?

Conor McGregor

Známý trenér Rafael Cordeiro momentálně pomáhá Beneilu Dariushovi v přípravě na souboj s Charlesem Oliveirou, se kterým se utká na turnaji UFC 288. A přestože legendární trenér připouští, že Conor McGregor je stále klíčovým zápasníkem divize, přestože od listopadu 2016 nemá na svém kontě vítězství v lehké váze, tak Cordeiro očekává, že pokud se Conor někdy rozhodne vrátit do lehké váhy, tak proti zápasníkům nejlepším zápasníkům nemá šanci na úspěch.

Tak to je překvapení! OKTAGON oznamuje nečekanou titulovou bitvu

„Je tu Arman Tsarukyan, super tvrdý kluk. Je tu Mateusz Gamrot, RDA, Dustin Poirier, Justin Gaethje. Spousta lidí. Rafael Fiziev je pořádný drsňák,“ řekl Cordeiro ve středeční epizodě pořadu Trocação Franca na MMA Fighting. „To jsou jména, která bych mnohem raději sledoval než Conora. A všichni teď chtějí bojovat s McGregorem kvůli tomu, co momentálně představuje. Už tam není ta velká výzva: ‚Chci bojovat s Conorem, protože je tvrdý a všechny knockautuje‘. Ne, dostalo se to do jiného bodu. ‚Chci s ním bojovat, protože ten zápas vydělá velké peníze.‘ To je to, co je zajímá.“ 

Cordeiro, který má za sebou desítky let zkušeností s trénováním významných brazilských zápasníků v Chute Boxe, než si otevřel vlastní gym Kings MMA v Kalifornii, a dokonce připravoval Mikea Tysona na jeho návrat k boxu, řekl, že „šampion se musí cítit nepříjemně“, jinak by mohl ztratit chuť zápasit, zejména pokud žije v luxusu. V McGregorově případě by podle něj mohlo být příliš pozdě na to, aby se vrátil na úroveň šampiona UFC. 
„To se nestane ze dne na den,“ řekl Cordeiro. „Conor se nedostal tam, kde je dnes, přes noc. Rostl, ale bohužel neměl kolem sebe lidi, kteří by mu řekli: ‚Mluv méně, neříkej tohle‘. Je to důležité, protože jinak ztratíte pojem o různých věcech a stane se z toho trash talk. Když musíte víc mluvit než bojovat, máte problém, protože to, co děláte uvnitř oktagonu, už nemá velkou cenu.“

McGregor by se měl ještě letos utkat s Michaelem Chandlerem v souboji ve welterové váze, ale v případě vítězství by si mohl velmi dobře vysloužit šanci na titulový zápas v lehké váze. 

„Je to součást hry,“ pokračoval Cordeiro. „Víme, že Conor prodává, sám si dohaduje zápasy a stačí mu jedno vítězství. Získání tohoto vítězství nad Chandlerem povede k něčemu dalšímu. Možná to nakonec bude proti ‚Bennymu‘ (Dariush), možná proti Charlesovi (Oliveirovi). Bude muset bojovat s někým, kdo ho dovede k titulu. Chandler předvádí skvělou show, ale je to chlap, který zápasí stylem zabij, nebo budeš zabit. Ne že bych ho chtěl urazit, ale když je za ním v žebříčku tolik dobrých zápasníků, tak je tento zápas pro Conora spíše zahřívacím soubojem. Abych řekl pravdu, myslím, že ho Conor knockautuje,“ dodal. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *