Conor McGregor už jedná o další bitvě?! MMA to nebude?

Conor McGregor

V souvislosti s bývalým dvojnásobným šampionem Conorem McGregorem se v poslední době mluvilo hned o několika možných soupeřích. Samozřejmě se stále nabízí završení trilogie s Diazem, ale o duel s Irem má zájem i Charles Oliveira, Kamaru Usman a nebo třeba Jorge Masvidal. Nyní se však objevily spekulace o tom, že by se Conor vůbec nemusel vracet do klece, ale místo toho by zamířil do ringu, kde by si střihl velkolepou odvetu.

Šampion Jiří Procházka odhalil svého vysněného soupeře

Zahraniční zdroje totiž od včera informují o tom, že je prý v řešení odveta Mayweather vs McGregor 2. Tyto spekulace pak podpořil i sám Conor, který do světa poslal jasný vzkaz, “Přijímám.”

Oba borci se poprvé utkali 26.8.2017, kdy šlo o doslova mega zápas, na jehož konci se z vítězství radoval právě legendární boxer. Duel, skrze který si Conor královsky vydělal, značně změnil směr, kterým se McGregorova kariéra vydala. Do té doby byl totiž na vrcholu MMA světa, ale boxerským soubojem se v podstatě všechno změnilo a bohužel pro fanoušky už Ir nikdy nebyl stejný.

V této fázi kariéry by však odveta pro Ira dávala jasný smysl. S ohledem na zranění nohy totiž zatím není plně připravený se vrátit do klece, ale v ringu by mu noha přeci jen nemusela nijak překážet. Stejně tak Floyd by byl souboji jistě otevřený, protože v posledních letech vyhledává právě jen podobné exhibice, skrze které si může vydělat hezké peníze s minimálním rizikem.

 

Mayweather znovu míří do Japonska

Nedávno bylo v Japonsku oficiálně oznámeno, že se 45letý Mayweather letos v září utká s 29letým MMA zápasníkem Mikuru Asakurou v exhibičním boxerském zápase. Podle šéfa organizace RIZIN Nobuyuki Sakakibary budou konkrétnější podrobnosti odhaleny později. Organizace už vydala oficiální trailer a oba bojovníci se objevili na tiskové konferenci.

Rozhodně stojí za zmínku, že označení “nejslavnější japonský MMA bojovník“, jak je napsáno v traileru, je nadsázka.  Asakura není ani nejslavnějším bojovníkem ve své rodině, natož v celém japonském MMA. Mikuru je velmi talentovaný bojovník s bilancí 16-3, ale známějším zápasníkem je jeho bratr Kai Asakura, bývalý šampion organizace RIZIN.

“Jak jsem již řekl, můj odkaz je již vytesán do kamene, ale stále je skvělé, když chodím po světě a bavím lidi ze všech oblastí,” prohlásil Mayweather na tiskové konferenci. “Jsem si docela jistý, že Mikuru bude připravený a vydá ze sebe to nejlepší jako každý jiný. Ale já už jsem ve svých zápasech viděl každý styl.”

Mayweather požaduje za tyto exhibice velmi vysokou cenu, takže není jasné, jak RIZIN vydělává peníze, aby dokázal neporaženého boxera zaplatit. Tento souboj přichází krátce poté, co kickboxerský megafight mezi Tenshinem Nasukawou a Takeru Segawou přišel o smlouvu s tamní televizí, pravděpodobně kvůli tomu, že Sakakibara je v dalším skandálu týkajícím se údajných vazeb na mafii, konkrétně na tu největší – Yakuzu.

Floyd Mayweaether se v japonské organizaci RIZIN představil v roce 2018. V exhibičním boxerském souboji zdolal mladého a talentovaného kickboxera Tenshina Nasukawu, kterého ukončil před limitem.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *