Conor McGregor se zastal Walkera a Smitha, kteří čelí kritice

McGregor Smith Walker

O hlavní před-zápas posledního UFC turnaje se postaral souboj polo-těžkých vah Johnny Walker vs Anthony Smith, od kterého se očekávalo hodně atraktivní podívaná. Hlavně Walker totiž vyniká dost neortodoxním stylem, který zahrnuje všemožné kopy, otočky a naskočené techniky. Ty však tentokrát využíval jen minimálně a místo toho předvedl hodně kontrolovaný výkon, na který mnozí, včetně UFC prezidenta Dany Whitea, reagovali přinejmenším nespokojeně. Ne však Conor McGregor, který se nejen svého týmového kolegy zastal.

Attila Végh předpovídá velkolepou odvetu Kincl vs Vémola 2

„Co tohle je? Takhle smutně teď polo-těžká váha vypadá,“ postěžoval si jeden z fanoušků, který se dočkal reakce od Conora McGregora. „Nesouhlasím. Walker moc hezky trefuje hlavu a Smith při tom, možná trochu náhodou, jde na zem a chytá kotník. Kdyby to neudělal, tak je zřejmě ukončený, protože v postoji nestačí. Za mě to bylo dobré kolo. Gratuluji stáji Paradigm.

Navíc co si budeme? Nevíte o tomhle nic. Jsme na konci třetího kola a oba borci stále dělají dobrá rozhodnutí. Moc se mi ten zápas líbí. Podle mě tenhle zápas kritizují ti samí fanoušci, kteří po dalším zápase, ve kterém Walker doručí ukončení, budou nadšeně řvát, jak to bylo skvělé a jak divize neuvěřitelně žije. Prostě hovna.“

Je pravda, že souboj Walker vs Smith asi nebyl tak atraktivní, jak se čekalo, ale Walker v podstatě udělal to, co musel. Je totiž dobře známo, že má poměrně citlivou bradu, takže se snažil vyvarovat přestřelkám, což se mu dařilo. Místo toho soupeře postupně z dostateční vzdálenosti rozebíral a nakonec vyhrál na body, díky čemuž si připsal zatím nejcennější výhru, díky které se možná dostane do TOP 5 divize, kde už čekají jen ty největší výzvy,

 

Dana moc nadšený nebyl

„Vysílali jsme na ABC, což je vždy hodně speciální. Walker sice úplně nedoručil, i když vyhrál. Dostal šanci zazářit, ale nevyužil jí. Má však výhru, o což tady jde. Almeida, Garry, Ulberg a další však udělali přesně to, co se od nich čekalo. Je jasné, že Walker čelil hodně houževnatému a nebezpečnému soupeři. Smith však byl evidentně v problémech. Od prvního kola byl v podstatě bez nohy. Johnny se do něj však naplno nepustil. Nikdy se nepokusil doručit ukončení. Bojoval hodně takticky a opatrně, aby vyhrál, což se podařilo,“ reagoval Dana White s nespokojeným výrazem na tváři.

Samozřejmě se čekalo, že uvidíme ukončení, ale nakonec jsme byli svědky hodně opatrného souboje, ve kterém Smith jasně tahal za kratší konec. Na jednu stranu je to však dobře, protože v souvislosti s tímto soubojem se mluvilo o možném vyzyvateli pro šampiona Hilla. Ani jeden z borců však nepředvedl zářivý výkon, takže jasným titulovým vyzyvatelem i nadále zůstává Jiří Procházka, na kterého tak bude muset Hill do září/října počkat, protože vlastně není nikdo jiný, s kým by mohl jít.

Šampion Hill nesouhlasí, že je divize slabá

„Myslím, že celá divize teď zažívá hodně vzrušující období,“ řekl Hill pro MMA Junkie. „Slyšel jsem spoustu lidí říkat něco jako: ‚Divize je slabá‘. To je ta největší sračka, jakou jsem kdy slyšel. Lidé argumentují tím, že v podstatě kdokoliv může porazit kohokoliv, kvůli čemuž je divize v konečném důsledku slabá. Když se nad tím opravdu zamyslíme, tak je to ta největší blbost, jakou jste kdy slyšeli.

To, že titul často mění majitele, prostě jen jasně vypovídá o úrovni  a velikosti bojovníků. Nejde o slabinu divize, ale její přednost. Každý může porazit kohokoliv, protože jsme tu všichni na hodně vysoké úrovni. Neznamená to, že je divize horší než ostatní. Navíc je díky tomu atraktivnější, než když divizi vládne jeden borec dlouhé roky.“

Asi záleží na úhlu pohledu, ale je objektivním faktem, že se polo-těžká váha v poslední době hodně rozhýbala, což je koneckonců dobře, protože díky tomu dostáváme skvělé a hodně atraktivní zápasy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *