Conor McGregor plánuje koupit věhlasný fotbalový klub

Conor McGregor Chelsea

Fanoušek Manchesteru United Conor McGregor dnes na Twitteru napsal, že by se rád seznámil s detaily prodeje fotbalového klubu Chelsea FC, který hraje anglickou Premier League. Ruský majitel klubu z Londýna Roman Abramovich by se rád klubu rychle “zbavil”. V Anglii mu totiž hrozí zabavení majetku kvůli sankcím, které byly uvaleny na Rusko.

Skvělá zpráva!? Procházka bude o UFC titul bojovat na zvláštním místě

Majitel Blues Roman Abramovich už v minulosti ocenil klub ze Stamford Bridge na závratné 3 miliardy liber (cca 90 miliard). “Chtěl bych prozkoumat prodej fotbalové Chelsea,” napsal Conor McGregor na Twitteru. K tomu připojil obrázek zprávy na WhatsAppu od neznámého kontaktu, ve kterém bylo: “Chelsea je na prodej za 3 miliardy liber. Pojďme to koupit.”

Hodnota majetku Conora McGregora je údajně 101 až 135 milionů liber (cca 4 miliardy). Je tedy jasné, že si klub rozhodně nemůže dovolit koupit sám. Pokud se ovšem potvrdí konkrétní sankce na majetek Romana Abramoviche, tak ten bude muset rychle jednat a cena fotbalového gigantu bude prudce klesat. Nicméně o klub projevil zájem švýcarský šestaosmdesátiletý miliardář Hansjörg Wyss.

“Abramovič se momentálně snaží prodat všechny své nemovitosti v Anglii. A také se chce urychleně zbavit Chelsea. Víte, Chelsea mu dluží 2 miliardy liber, ale Chelsea momentálně nemá peníze. Společně s dalšími třemi lidmi jsme v úterý dostali nabídku na koupi klubu. Bohužel k dnešnímu dni neznáme přesnou prodejní cenu, řekl deníku Blick Wyss. Dále dodal, že by nechtěl klub koupit sám, ale jedině s šesti až sedmi dalšími investory.

Pokud to od Conora není další výstřel do tmy na Twitteru, tak by se mohl stát jedním z dalších investorů londýnského klubu, byť nejspíš s minimálním podílem. V minulosti už na Twitteru projevil “zájem” o konkurenta Chelsea – Manchester United, ale zde šlo nejspíš pouze o to, aby se v danou chvíli zviditelnil. Možná i nyní zkouší podobnou “hru”, ale akcie Chelsea budou nyní klesat a k menšímu podílu by se bývalý šampion UFC mohl dostat.  Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *