Conor čelí další žalobě? Bývalý kamarád Lobov si nenechal líbit vyhrožování

Artem Lobov Conor McGregor

Teď už to asi úplně neplatí, ale není to zase tak dávno, co byli Conor McGregor a Artem Lobov velcí kamarádi. Však právě kvůli Artemovi Conor tehdy sedl na letadlo a vydal se do New Yorku, což nakonec skončilo pověstným útokem na autobus, ve kterém byl Khabib. Nyní však oba borci řeší úplně jiné problémy a nikoho asi moc nepřekvapí, že jsou ve hře velké peníze.

Turnaj OKTAGON 38 nabídne velmi, velmi, velmi chtěný zápas?

„Artem se teď snaží žalovat mě a mého otce za pomluvu. No můj ty Bože. Arteme, vypadáš jako nedovařená klobása. Skoč ještě na minutku na pánev, vypadáš moc syrově. Ale jinak Bůh ti žehnej,“ podivoval se Conor McGregor před časem, že se s ním chce jeho bývalý kamarád soudit.

Následně pak Ir přišel i s další hlasovou zprávou, ve které dokonce Lobova vyzval na souboj, „Tohle je výzva pro Artema, směšného pohádkáře, Lobova. Vyzývám tě na zápas dnes večer ve 22:30. Sejdeme se dole v SBG Concorde a popereme se. Procházím si teď tím, že mi právníci posílají zprávy o pomluvě a všech těch žalobách a tak. Jsi malá buznička, kámo. Uvidíme se v SBG Concord dneska večer v půl jedenácté a popereme se o všechno. Odpověz na tuhle uasranou výzvu, ty malá buzničko.“

Podobné chování si však Lobov údajně nenechal líbit a přišel s odpovědí. V rámci světa bojových sportů byl Artem známý jako tvrdý a houževnatý borec, což je přístup, který si evidentně nese i do blížícího se soudního sporu, který se čím dál tím víc přiostřuje. Lobov totiž v návaznosti na Conorovu aktivitu na sociálních sítích obviňuje McGregora z „koordinované palby na sociálních sítích“ s cílem „obtěžovat ho, zastrašovat a očerňovat“, uvádí nová zpráva serveru Independent.ie, podle níž se „Notorious“ mstí za původní žalobu, kterou Lobov podal teprve minulý měsíc kvůli nerovnoměrnému rozdělení bohatství whisky Proper 12.

Proč Lobov Conora žaluje a chce po něm miliony? 

Bývalý zápasník UFC Artem Lobov byl vždy hrdý na to, že se podílel na výrobě známé whiskey Proper 12 Conora McGregora, ale nyní chce získat něco hmatatelnějšího než jen právo chlubit se, že byl u zrodu této značky. Ruský zápasník včera inicioval žalobu u Vrchního soudu v Irsku, v níž požaduje 5 % z výnosů, které McGregor získal prodejem whisky Proper 12. Výnosy za rok 2021 činí 600 milionů dolarů.

„Můj klient je bývalý profesionální bojovník s magisterským titulem z DCU v oboru financí a kapitálových trhů,“ řekl Lobovův právník deníku Irish Independent, který o tomto sporu informoval. „Jeho jménem jsme zahájili řízení u Vrchního soudu, abychom prosadili dohodu s panem Conorem McGregorem ohledně značky whiskey Proper No. 12.“ 

„Můj klient byl původním tvůrcem a spoluzakladatelem konceptu uvedení značky irské whiskey spojené s panem McGregorem. Vzhledem k tomu, že tyto záležitosti jsou nyní u soudu, nebudeme se k nim dále vyjadřovat,“ dodal právník Artema Lobova.

Ruský zápasník byl dlouholetým McGregorovým přítelem a tréninkovým partnerem. To vše ještě v době, kdy „The Notorious“ v MMA teprve začínal. V posledních dnech Lobov mluví o tom, že byl zásadní postavou, která stála za mimořádně ziskovou značkou Proper 12. Podle něj McGregor původně uvažoval o tom, že se pustí do obchodu s vodkou „The Mountain“ známého siláka a herce Hafthora Bjornssona. Lobov mu však řekl, aby chvíli počkal a nechal ho prozkoumat jiné možnosti.

„Šel jsem a setkal se s různými palírnami whisky. Do některých jsem volal a s některými jsem se setkal osobně. Udělal jsem si průzkum a dal jsem dohromady krásnou dohodu,“ řekl Lobov v srpnu pro Talk Sport. „Jakmile byla dohoda hotová, šel jsem za Conorem a řekl mu: ‚Conore, mám pro tebe připravenou dohodu. Tohle bude miliardový obchod, tady se nic nezkazí‘. Nejsem si jistý, jestli mě tehdy s tou miliardou dolarů bral vážně, nebo ne.“

Konec kamarádství?

Ve stejném rozhovoru Lobov prozradil, že mu McGregor nabídl milion dolarů za to, že se bude podílet na vytvoření Proper 12, ale Lobov to odmítl. Nyní doufá, že ze své žaloby získá 5 % z výnosů, což by mělo být 30 milionů dolarů. „Proper 12 byl a stále je největší obchod, který jsem kdy vymyslel,“ napsal Artem v popisku pod rozhovorem. „Je neuvěřitelné, jakého úspěchu dosáhl za tak krátkou dobu!“

McGregorova mluvčí Karen J. Kesslerová Lobovova tato tvrzení označila jako „nepravdivá“. „Irskou whiskey Proper No. Twelve vytvořil, vyvinul, označil a neúnavně propaguje Conor McGregor,“ napsala v prohlášení pro Irish Independent.

Úvodní foto via IG Diaz Twins MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *