Colby Covington prozradil, jak to bylo s jeho tajnou pozicí náhradníka

Colby Covington

Organizace UFC už nějakou dobu nenechává nic náhodě, takže si velké titulové souboje pojišťuje různými náhradníky. Většinou má dvě možnosti. Na kartu umístí souboj ze stejné váhové kategorie, ze kterého pak může případně brát, a nebo vybere konkrétního náhradníka, kterým byl například v minulosti i Jiří Procházka. Jinak tomu nebylo ani u souboje Edwards vs Usman 3, kde byl tajným náhradníkem Colby Covington.

Gábor Boráros bohužel dostal stopku i od další organizace

„Tak o tomhle slyším prvně,“ reagoval Leon Edwards na čtvrteční tiskové konferenci na dotaz, zda má nějaké informace o tom, že by měl být v Londýně i bývalý titulový vyzyvatel a bývalý prozatímní šampion Colby Covington, který figuruje jako oficiální náhradník. „Taky o tom nic nevím,“ přidal se Usman, který Colbyho dvakrát porazil.

I přesto se však ukázalo, že byla informace pravdivá. Colby se totiž opravdu objevil na oficiálním vážení, kde splnil váhový limit pro titulový duel ve welteru – 170 liber.

„Byl jsem připravený naskočit do boje. Kdyby to Dana White potřeboval, tak bych skočil do klece a přivezl bych ten titul zpátky do USA, kam patří. Bylo by to jako tehdy za války, kdy jsem Angličany porazili. Asi před třemi týdny mi volal hlavní UFC právník Hunter Cambell, který mi řekl, abych byl případně připravený naskočit do boje. Stát se může cokoliv. Bral jsem to tedy v potaz a v úterý večer jsem měl další hovor, že mě chtějí na váze.
 

Ve středu jsem letěl a byl v Londýně ve čtvrtek ráno. Tou dobou jsem vážil 188 liber. Měl jsem tedy den na to, abych shodil 18 liber (cca 8 Kg). Slyšeli jste mě snad si jakkoliv stěžovat? Ne! Zamakal jsem a znovu jsem ukázal, že jsem obrovský profesionál. Váhu jsem splnil. Tohle by jen tak někdo nedokázal. Ukázal jsem UFC, jakou mám cenu a věřím, že mi to UFC vrátí,“ vysvětlil Colby, že všechno bylo provedené hodně narychlo, ale to mu nezabránilo v tom, aby dokonale splnil váhu.

„Jsem rád, že jsem mohl pomoct celé akci, protože ti dva nikoho nezajímají. Díky mě se to posunulo na další úroveň,“ přihřál si Covington polívčičku. Colby si nicméně úspěšným splněním role náhradníka zajistil titulovou šanci. Minimálně to tvrdil Dana White, který se nechal slyšet, že jako další zápas pravděpodobně uvidíme duel Edwards vs Covington, což slibuje hodně zajímavou podívanou.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *