Člen týmu, který Mikuláška přidržoval, popisuje, jak proběhl konflikt, který vedl ke konci v OKTAGONu

Mikulášek OKTAGON

V neděli jsme vás informovali o konfliktu mezi Vaškem Mikuláškem a trenérem/rozhodčím Jakubem Mullerem, ke kterému došlo na turnaji OKTAGON 47 v Bratislavě. Verze obou stran, jak se incident odehrál, se sice výrazně lišily, ale bylo jasné, že došlo ke zbytečnému konfliktu, což nyní potvrdil i člen Dohnalova týmu, který byl v bezprostřední blízkosti oběma hlavním aktérům.


 

Byla to jízda! Vašek Mikulášek se dojemně loučí, lituje a děkuje

„Původně jsme to nechtěli řešit, ale MMA Shorties oslovilo Kubu Müllera ohledně situace na OKTAGONu v Bratislavě a on jim to uvedl na pravou míru. Já bych chtěl situaci vysvětlit hlavně po sportovní stránce, protože ten konflikt samotný není tak důležitý, jako sportovní a lidské hodnoty, které zastáváme,“ vysvětlil pro iSport.cz Stanislav Hruban – člen týmu Jakuba Dohnala.

„Jakub Müller je jedním z trenérů Kuby Dohnala. Ten vzal velkou výzvu v podobě zápasu s Ivanem Buchingerem a hledal člověka, který mu může maximálně pozvednout jeho schopnosti. A tak začal spolupracovat se zkušeným Kubou Müllerem.

    

Když jsme po boji odcházeli z haly, Kuba Müller zahlédl Mikuláška. Já o jejich sporu vůbec nevěděl a osobně mi Vašek do té doby nevadil. Tak jsem pokračoval, ale Kuba mě zastavil s tím, že z toho může být problém, a řekl, ať jdeme jinudy.

Vašek ho ale uviděl a začal volat: Co čumíš! a šel k nám. Myslel jsem si, že ho podržím, slovně situaci uklidním a my pak v klidu odejdeme. Vašek ale stupňoval intenzitu a pořád agresivně mluvil na Kubu. Ten mu jen říkal něco ve smyslu: Prohrál mi tu kamarád, chceme jen v klidu odejít, tak nás nech.

    

Vaška jsem jen lehce přidržoval, protože jsem věřil, že se uklidní. Pak ale vypálil ránu na Kubu Müllera, který na ni vůbec nebyl připravený, ani neměl zvednuté ruce k obraně. Šla mi přes rameno. Nevím, jestli pěstí nebo fackou, ale Kubu to posadilo. Sekuriťáci pak hned Vaška odvedli bokem.

V bojovém sportu je hranice mezi násilím a sportem s jeho hodnotami. Ta nesmí být překročena. Bojové sporty patří do klece. V jiném případě je to šikana nebo napadení. Právně to nikdo řešit nechce, ale sportovně by se taková situace řešit měla.

    

Pokud chceme budovat tento sport, vychovávat dobré reprezentanty a spolupracovat s velkými partnery, sponzory, musíme si dávat pozor na hodnoty, které ukazujeme. Musíme si dávat pozor na to, jak se chováme mimo klec. Musíme se představovat hodnotami, které ukazují týmy Jiřího Procházky, Honzy Stacha nebo například Attily Végha. Jmenoval jsem lidi, kteří našemu sportu prospívají.“

Zmíněný incident byl evidentně poslední kapkou, takže organizace OKTAGON MMA musela reagovat a vydala tedy jasné stanovisko.

   

„Václav Mikulášek byl suspendován a propuštěn z OKTAGON MMA,“ informovala dnes organizace OKTAGON MMA na svém X profilu a za Mikuláškem tak nakonec udělala tlustou čáru.

Mikulášek tedy v OKTAGONu končí a dá se tedy očekávat, že se teď o něj doslova poperou bizarní organizace Clash of the Stars a RedFace, kde by klidně mohl ještě udělat velkou kariéru a vydělat více peněz, než v rámci profesionálního působení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *