“Cítím se skvěle!” hlásí Dvořák před klíčovým soubojem

David Dvořák
Tisková zpráva: “UNDERTAKER“se v USA aklimatizuje již dva týdny. Pod vedením Jana Maršálka a Jana Stacha dolaďuje v místním Ronin Training centeru poslední detaily přípravy a na konci minulého týdne se k jeho týmu připojil také manažer, šampion OKTAGONu a tréninkový kolega Patrik Kincl s Janem Rajnohou, který mapuje Davidovu cestu pro časosběrný dokument.
Policie v akci! Masvidal a Covington se do sebe pustili v restauraci

„Vesměs se tu nic neděje. Každý den je o tom – vstát, jít na trénink, jdeme na oběd, odpočineme, trénink, pak jdeme na nákup. Takhle tu teď fungujeme. Nic moc se tu neděje, prostě jen tréninky,“ popsal Dvořák předzápasovou rutinu posledních dní.

Přesto si s týmem našel chvíle pro oddychnutí a odlehčení hlavy. Navštívil indiánský saunový ceremoniál, který Dvořák ukázal ve videu na YouTube, v neděli na jeho přání vyrazili do místní zoo a navštívili také hokejový zápas NHL, Columbus Blue Jackets– St. Louis Blues. Ten se odehrál v Nationwide Areně, kde se za týden představí sám David Dvořákův na kartě UFC.

Po příjezdu zbytku týmu česká výprava změnila ubytování a v den tiskové konference se přesouvá na hotel zajištěný od UFC. V následujících dnech čeká Dvořáka ještě závěrečná zkouška, a to shazování váhy do limitu 56,7 kg. Podle zpráv z jeho kempu jdou kila dolů lépe, než s trenérem plánovali.

„Cítím se skvěle. Váha mi neuvěřitelné padá, a popravdě je to už i vidět. A to jsem ještě ani cíleně nezačal shazovat, jen jedeme čistě zdravé jídlo,“ prozradil hořický rodák a hrdý reprezentant města Hradec Králové.
Jeho soupeř Matheus Nicolau v kariéře střídal muší a bantamovou váhu. Do UFC poprvé vstoupil v roce 2015, ale po třech výhrách a jedné prohře byl v únoru 2019 propuštěn. Aktuálně má bilanci 17 výher, 2 prohry a jednu remízu. Nyní je na vlně čtyř výher v řadě, dvě získal po návratu do UFC v roce 2021, kdy ukořistil bodové vítězství proti Manelu Kapemu a Timu Elliottovi.

Dvořák v prestižní UFC debutoval na začátku pandemie koronaviru v březnu 2020. Na body porazil Bruna Silvu, Jordana Espinosu a naposledy jednou rukou v prvním kole uškrtil náhradníka Juancamila Ronderose. Na kontě má bilanci 20 výher a 3 porážky. Tu poslední utrpěl před deseti lety s Filipem Mackem v Brně a aktuálně je na vlně šestnácti vítězství. Před nadcházejícím zápasem absolvoval kromě domácí přípravy také kempy například v USA či Polsku, kde trénoval po boku Jana Blachowicze.
Pro oba zápasníky může být nadcházející duel důležitým bodem cestě v UFC, protože vítěz se může výrazně přiblížit k elitní pětce muší váhy. “Pokud ho porazím, o čemž jsem přesvědčený, budu minimálně na osmé pozici v žebříčku. Potom už je to, co by kamenem dohodil do top five a tam už je top blízko k titulu,“ řekl Dvořák, který se od debutu v UFC pohybuje kolem desáté příčky.

Jejich zápas se odehraje na úvodní kartě prelims a galavečer zakončí klání těžké váhy mezi Curtisem Blaydesem a Chrisem Daukausem. Po třech zápasech bez diváků Dvořák v Columbusu konečně okusí atmosféru publika. Odhadovaná návštěvnost je kolem 20 až 25 tisíc.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *