Chyba lajdáka Khamzata Chimaeva bude stát UFC miliony?!

UFC, Khamzat

Turnaj UFC 279 postihla velká nepříjemnost, kvůli které ale možná dostáváme ještě zajímavější zápasy. Khamzat Chimaev nesplnil požadovaný váhový limit. Na tom by nebylo zase tolik špatného, kdyby švédský zápasník nepřevážil o 3,86 kilogramů! Kvůli Khamzatovi nezůstal kámen na kameni a vedení UFC muselo rychle jednat. Vše je nyní vyřešeno třemi novými zápasy. Ovšem organizace UFC se kvůli Khamzatově chybě musí plácnout přes kapsu.

Trenér vysvětluje, proč měl Chimaev tak velké problémy s váhou

Když Dana White v roce 2021 poprvé avizoval zápas mezi Khamzatem Chimaevem a Natem Diazem, byl to zjevně špatný nápad. Chimaev hledal šanci, jak rozběhnout svoji kariéru ve velterové váze a zdálo se, že se v blízké budoucnosti dostane k titulovému souboji. Diaz byl od konce roku 2020 mimo žebříček UFC a jeho jediným vítězstvím ve welterové váze v poslední době bylo vítězství na body nad bývalým šampionem lehké váhy Anthonym Pettisem.

Vzhledem k tomu, že Diaz chtěl pro své poslední rozloučení v UFC pouze zápasy s vysoce postavenými bojovníky, byl Chimaev prvním a posledním jménem, které pro něj měli matchmakeři UFC v nabídce. Chimaev mohl získat trochu hypu díky Diazově značné popularitě, ale každý z nich mohl také hodně ztratit. Co se týče sportovní stránky, tak ta by byla v tomto zápase téměř nulová.

Diaz měl jediný důvod, proč přijmout tento souboj – konečně mu vyprší smlouva s UFC a bude volným zápasníkem. Podle toho prý vypadala také Diazova příprava na zápas s Khamzatem. UFC prý na něj udělalo podraz a on se částečně vykašlal na přípravu na tento souboj. “Jo, určitě,” odpověděl Diaz na otázku, zda bylo těžké připravovat se na zápas, do kterého nechtěl nastoupit. “Takže jsem prostě vzdal přípravu, kurva. Byl to na mě podraz. Myslím, že jsem v kleci uvízl na dlouhou dobu a musím udělat to, co musím, abych se dostal ven. Zároveň jsem připravený to rozjet,” dodal.

Chyba UFC nebo Khamzata?

Chimajev se v pátek dostavil na vážení a k překvapení všech převážil o 3,86 kilogramů, pokrčil rameny a při odchodu z váhy novinářům řekl: “To není špatné.” Zatímco UFC obhajovala jeho váhu kvůli zdravotním problémům, tak podle několika svědků, “Vlk” údajně strávil noc před vážením v restauraci, kde to prý na dietu rozhodně nevypadalo. Ať už se v zákulisí dělo cokoli, zdálo se, že situace, která po jeho nenavážení nastala, je mu úplně ukradená.

Ale je těžké svádět nedostatek profesionality jenom na Khamzata. Velký podíl na celé situaci má také organizace UFC. Hodnota zápasu Chimaev vs Diaz rozhodně nespočívala ani tak v kompetitivnosti nebo sportovní stránce, jako spíš v tom, co se může stát jednomu z nich po skončení zápasu.

Ve většině případů, kdy se sportovci ocitnou v bezvýchodné situaci, sklopí hlavu a snaží se z ní vytěžit co nejvíce. To ovšem není případ Khamzata, který ještě stihl urazit fanoušky, kteří ho vybučeli na veřejném vážení. Nakonec ostrouhala i samotná organizace a navíc musela sestavit tři nové zápasy, které se jí jistě prodražily. Ferguson, Diaz, Li Jingliang, Holland a Rodriguez si zaslouží nejen tučný šek, ale i potlesk fanoušků, že během chvíle přijali stylisticky úplně jiné souboje. Snad se UFC poučí a bude se nejen ke svým legendám chovat lépe. 

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *