No, tak z tohohle Khamzat Chimaev asi nebude mít vůbec radost

Chimaev

Vlk Khamzat Chimaev doufal, že když se dostane na vrchol divize, což se mu díky výhře nad Burnsem podařilo, tak už nebude mít problém sehnat soupeře, protože s ním někdo zkrátka bude muset bojovat. Chimaev si však svou situaci zkomplikoval tím, že před posledním zápasem masivně nenavážil, takže všichni zpochybňují, že ještě vůbec dokáže splnit limit welteru. Khamzat tak musí hledět směrem ke střední váze, kde však zatím nic moc nedokázal, kvůli čemuž dostává jen samá odmítnutí. Nyní přišlo další…

Hodně špatné zprávy? Paddy Pimblett má bohužel velké problémy

„Ale no tak, musíme být nohama na zemi. Tohle je směšné. Titul ve střední váze je sakra prestižní. Jasně, občas má byznys přednost, ale tohle není ten případ. Prostě nejde, aby takový člověk dostal titulovou šanci. To nedává smysl. Úplně by se tím devalvovala celá organizace a v podstatě i celý náš sport. Nemůžete všechno jen tak shodit. Je třeba myslet na odkaz a na historii. Co dokázal Silva, GSP a nebo Bisping? Všechno tohle by se tím v podstatě smazalo, protože by titul ztratil hodnotu,“ odmítl trenér Bareman, že by měl Chimaev v blízké době dostat titulovou šanci s jeho svěřencem Adesanyou.

Chimaev totiž v rámci střední váhy zatím porazil „jen“ Hollanda, se kterým navíc bojoval jen kvůli tomu, že nesplnil limit a Diaz ho odmítl. Vlk nyní bude muset prokázat své kvality a postupně si vybudovat pozici, o což evidentně moc nemá zájem. Mnohem radši by všechny přeskočil, jak se mu to podařilo ve welteru, ale Whittaker už ho odmítl a postupně se přidávají i další borci. Jeden zájemce by se sice našel, ale na toho je na druhou stranu asi moc brzy.
 

Trojnásobný wrestlerský šampion divize NCAA a produkt American Top Teamu Bo Nickal sice v UFC teprve začíná, ale už nyní tvrdí, že je připraven bojovat s Khamzatem Chimaevem. Ten je stále neporažený a předpovídá se mu hvězdná budoucnost. Rodák z Colorada Nickal byl hostem podcastu Michaela Bispinga, kde potenciální souboj s Chimaevem označil za „jeden z největších zápasů v historii UFC“. Zároveň uvedl, že je to souboj, který se musí uskutečnit, aby se určil nejlepší zápasník v organizaci UFC. 

„Jdeme na to. Jsem připraven,“ řekl Nickal (4-0, 0-0 UFC) Bispingovi. „Jsem na něj připravený už teď, je to pro mě dobrý zápas. Nesundá mě k zemi, nic mi nemůže udělat. Měřím metr devadesát a vážím 93 kilogramů. Tohle je zápas, který opravdu moc chci. Mám pocit, že je v MMA déle než já a je trochu přede mnou, ale myslím, že se bezpochyby jednou musíme utkat.
Pokud zůstane neporažený a bude vyhrávat, myslím, že by to mohl být jeden z největších zápasů v historii UFC. Zápasí opravdu tvrdě. Jde do toho po hlavě hned od začátku. Zdá se mi ale, že je trochu emotivní, opravdu nevím, jestli dělá ta nejlepší rozhodnutí. Viděli jsme to v zápase s Gilbertem Burnsem, kdy se s ním bezdůvodně mlátil. Když se dívám na jeho skutečné wrestlerské schopnosti, je to v podstatě pětadvacetiletý chlap, který zápasí se středoškoláky ve Švédsku. O tom se toho moc říct nedá,“ dodal Nickal.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *