Cerrone se pochlubil působivou formou, ale zároveň přiznal, díky čemu jí má

Donald Cerrone

Na turnaji UFC 276 jsme se dočkali hned několika loučení. Kariéru totiž ukončila bývalá titulová vyzyvatelka Eye a posléze se k ní po další prohře přidal i Cowboy Cerrone. Ten přitom neměl na akci původně vůbec startovat, ale Millerovi odpadl soupeř, takže se hledala náhrada, po čemž skočil právě Cowboy. S ohledem na to, jak se Donaldovi v poslední době nedařilo, se tak trochu čekalo, že by mohl přijít konec a to se taky stalo. To však neznamená, že Cerrone na trénink zanevřel. Naopak se udržuje ve formě a otevřeně přiznává, čím si pomáhá.

Vémola zpět v akci?! OKTAGON nečekaně oznámil další titulový duel

„Byl jsem včera v Las Vegas, kde jsem každému doslova říkal, že už úplně chápu, proč jsou steroidy nezákonné a zakázané. Jasně jsem to pochopil ve chvíli, kdy jsem si je začal aplikovat do svého těla. Cítím se, jak kdyby mi bylo znovu 20 let. Největší výhoda toho je, jak tvrdě můžete neustále makat. Prostě si dáte tvrdý trénink, zničíte se a druhý den klidně můžete jít znovu, protože se cítíte naprosto skvěle. Tělo mnohem rychleji regeneruje a hojí se. Ta regenerace je opravdu asi největší benefit. Je to doslova fontána mládí,“ přiznal Cerrone bez okolků, že po konci kariéry používá látky, které měl ještě donedávna zakázané.

Podobný přístup můžeme po konci v UFC vidět u celé řady dalších borců. Sice o tom veřejně nemluví tak jako Cowboy, ale minimálně na zázračném návratu formy je to jasně patrné.

Bojovníci mají samozřejmě k dispozici celou škálu látek, ale tou asi nejkontrolovanější metodou je TRT, tedy substituční léčba testosteronem, což je je hormonální léčba, kterou může lékař předepsat muži s nedostatkem testosteronu. Pro substituční terapii testosteronem jsou k dispozici krátkodobě a dlouhodobě působící přípravky v různých lékových formách, např. perorální léky, intramuskulární injekce nebo gely a náplasti pro aplikaci na kůži. Ošetřující lékař společně s pacientem rozhodne, který přípravek je nejvhodnější.
  

Cerrone a jeho loučení

„Moc děkuji Las Vegas. Jsem moc rád, že tu se mnou mohli být moje děti. Joe, já už tohle prostě nemiluju. Je pro mě už těžké každý den vstávat a nutit se do tréninku. Tohle byl navíc jeden z nejdelších přípravných kempů, co jsem kdy měl. Nebudu si tady však stěžovat. Prostě už je ta láska ke sportu pryč. Teď ze mě bude filmová hvězda, kamaráde. Je čas to zabalit a tohle je na to ideální akce. Las Vegas, vyprodaná hala a Joe Rogan na mikrofonu. K tomu tady mám mé kluky. Byla to pekelná kariéra a jen doufám, že se jednoho dne dostanu do Síně slávy. Moc děkuji UFC,“ reagoval Cowboy po prohře s Millerem přímo v oktagonu, kde nechal své rukavice.

„Tahle hra nabízí ty nejvyšší vrcholy a také ta nejhlubší dna. Právě teď bych asi měl být na dně, ale místo toho se cítím jako na vrcholu. Tohle byla skvělá příležitost, jak se rozloučit a ukončit to. Přišlo mi to tak správně,“ pokračoval pak Cowboy v zákulisí. „Myslím si, že už to mohlo přijít dřív, ale prostě jsem chtěl ještě dál bojovat. Teď už však bylo na čase.“

Cerrone se tak s MMA světem loučil s neuvěřitelnou bilancí 36-17, celou řadou rekordů na kontě a pověstí jednoho z nejaktivnějších borců vůbec. V poslední době už to sice Donaldovi moc nevycházelo, ale je třeba se podívat, že na konci kariéry bojoval se jmény, jako je Ferguson, Gaethje, McGregor, Pettis a dalšími elitními borci.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *