„Čekal jsem, že mi nohu utrhne,“ reaguje Mokaev na pekelnou páku na koleno

Mokaev

Součástí londýnského turnaje UFC 286 byl i talentovaný Muhammad Mokaev, který se postavil proti hladového Brazilci, který od první chvíle ukazoval, že si přijel pro cenný skalp. Tomu byl ve třetím kole sakra blízko, protože se mu podařilo zamknout těsnou páku na koleno, u které fanoušci jen čekali, až Mokaev odklepe, protože musel být ve strašných bolestech. Muhammad však krizovou situaci přežil a nakonec přišel s vlastní submisí. Výhře však jasně obětoval koleno, které nyní bude muset dávat dohromady.

Tak už známe jména náhradníků pro bitvu Kincl vs Vémola 2?

„Slyšel jsem, jak mi v tom koleni několikrát křuplo. V ten moment povolil, protože měl za to, že klepnu. Podíval se na mě a já jen zakroutil hlavou, že se klepat rozhodně nehodlám. V ten moment se naštval a přehmátl si, jak kdyby mi chtěl tu nohu škrtit. Rval to ze všech sil, takže jsem slyšel několik dalších křupnutí. Jsem hodně flexibilní borec, ale v podstatě jsem v tu chvíli jen čekal na to, až mi tu nohu urve,“ reagoval Mokaev s úsměvem na tváři na hodně krizovou situaci, kterou by asi 99,99 % bojovníků odklepalo a podobně by vydržel jen Tony Ferguson, který mnohokrát ukázal, že ho zkrátka klepat neuvidíme.

„Když jsem se pak na to koleno snažil postavit, tak jsem samozřejmě zjistil, že je kompletně zničené. V hlavě jsem si však říkal, že tím, že jsem to vydržel, jsem ho vlastně zlomil. Měl to dokonale chycené, takže to měl jako černý pásek ukončit, ale nedokázal to, čímž jsem ho zlomil… Prostě jsem to koleno obětoval, protože mě teď čeká pauza, takže ho budu moct zahojit.“
 

Mokaev navíc přiznal, že koleno bylo poškozené už před zápasem, takže mu bylo jasné, že bude muset na operaci. Stejně tak prý řešil problémy s ramenem. „Bylo to dost vážné. Jednu dobu jsem si ani sám nedokázal obléct tričko,“ odhalil Mokaev.

Právě v souvislosti se zraněným ramenem se v prvním kole spekulovalo o možném odklepání, které bylo zachyceno na video. Mokaev však popřel, že by v souboji jakkoliv klepal. „Ano, udělal jsem tam nějaké zvuky, protože mi to rameno páčil, ale nebyl v pozici, kdy by ten útok mohl dokončit. Nebyla to nijak krizová situace, takže jsem určitě neklepal.“

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *