Částka nesouhlasí? Khabib se ohradil proti daňovému úniku! Jaké hrozí tresty?

Začátkem tohoto týdne se objevila zpráva, že bývalý šampion UFC v lehké váze Khabib Nurmagomedov má zmrazeno několik bankovních účtů, včetně těch spojených s organizací MMA Eagle FC a charitativních organizací, kvůli tomu, že údajně dluží 306 milionů rublů, tedy 3,3 milionu dolarů (cca 76 milionů Kč).


Leo Brichta, který už jednou odmítl, dostal další nabídky od UFC?

Podle zahraničních zdrojů Khabib Nurmagomedov dluží ruskému finančnímu úřadu 306 milionů rublů, což je zhruba 3 300 000 dolarů, tedy zhruba 76 milionů korun, což už rozhodně není nijak malá částka. Podle zpráv pramení Nurmagomedovovy potíže s ruskými daňovými úřady z jeho převodu vlastnictví v několika společnostech, kdy údajně ponechal kontrolu nad nimi svým příbuzným a společníkům. To vyvolalo vyšetřování ruského daňového úřadu, který odhalil nesrovnalosti v dokumentaci, což vedlo k uzavření některých Khabibových podniků a zablokování účtů. Úřady mají podezření, že Nurmagomedov mohl odklonit finanční prostředky určené na daně na financování investic do hotelů a start-upů v Turecku a Spojených arabských emirátech.

Nyní však tým Khabiba Nurmagomedova popřel zprávu, že by člen Síně slávy UFC dlužil ruské Federální daňové službě. Podle ruské tiskové agentury TASS Nurmagomedovův tým označil tyto zprávy za „nepřesné“. „Informace o daňovém dluhu jsou nepřesné,“ stojí v prohlášení. „Khabib se nadále zapojuje do obchodních projektů a rozvíjí je.“

Khabibovi hrozí v případě uznání viny vážné tresty. Podle článku 199 trestního zákoníku Ruské federace se daňový únik v zemi „trestá pokutou ve výši 100 tisíc až 300 tisíc rublů (1 094 až 3 284 dolarů) nebo ve výši mzdy nebo platu, nebo zatčením na dobu čtyř až šesti měsíců, nebo odnětím svobody na dobu až dvou let se zbavením nebo bez zbavení práva zastávat určité funkce nebo vykonávat určitou činnost na dobu až tří let“.

Od svého odchodu do sportovního důchodu „Orel“ rozjel několik podniků, včetně sítě mobilních telefonů nazvané Eagle Mobile, společnosti vyrábějící doplňky stravy a vodu, MMA klub a vlastní MMA organizaci. Podle webu Mash.ru ruským úřadům vadilo, že Nurmagomedov vzal peníze určené na daně a odklonil je do podnikání mimo zemi. Předběžná prověrka mnoha jeho podniků údajně „odhalila nesrovnalosti v dokumentech“, což vedlo k úplnému auditu a následnému zmrazení jeho účtů.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *