Cain Velasquez se dnes hájil u soudu! Nevinen?

Cain Velasquez

Bývalý šampion UFC v těžké váze Velasquez se v hájil v soudní síni okresu Santa Clara v kalifornském San Jose. Slyšení o přiznání viny předsedala soudkyně Jessica Delgado. Velasquez se nyní dostaví na předběžné slyšení, které se uskuteční 26. září. Cain Velasquez byl v březnu zatčen poté, co byl účastníkem střelby, kterou sám inicioval a zasáhl při ní jednu osobu.

Organizace Clash of the Stars uloví hodně kontroverzního politika?

Čtyřicetiletý Cain Velasquez čelí obvinění z pokusu o vraždu (jeden případ), střelby na motorové vozidlo (jeden případ), útoku střelnou zbraní (tři případy), útoku smrtící zbraní (tři případy) a nošení nabité střelné zbraně s úmyslem spáchat trestný čin (jeden případ). Podle Nolana Kinga z MMAJunkie se bývalý šampion UFC v těžké váze v pátek nepřiznal k žádným obviněním včetně pokusu o vraždu. Odvolání proti zamítnutí jeho propuštění na kauci zůstává u odvolacího soudu.

Pokud bude Velasquez shledán vinným z pokusu o vraždu, hrozí mu podle kalifornského trestního zákoníku minimálně 20 let a až doživotí. Pokud bude shledán vinným v dalších bodech obžaloby, hrozí mu i další tresty.

Velasquez byl zatčen 28. února poté, co pronásledoval a vystřelil ze zbraně na auto se třemi osobami. V tom seděli Harry Goularte, muž obviněný z obtěžování Velasquezova blízkého příbuzného. Ten byl později advokátem Markem Geragosem identifikován jako Velasquezův čtyřletý syn. Goularte, který byl na svobodě na kauci po zatčení za “nemravné jednání s nezletilou osobou mladší 14 let”, nebyl postřelen. Goularteho nevlastní otec Paul Bender byl však zasažen do ramene kulkou, kterou údajně vypálil Velasquez. Bender tvrdí, že se v důsledku incidentu stále potýká s fyzickým a emocionálním traumatem.

Od svého zatčení Velasquez třikrát předstoupil před soudce, aby požádal o propuštění na kauci. Ve všech třech případech byl odmítnut. Soudkyně Shelyna Brown, která vedla jednání o kauci, jako důvod zamítnutí uvedla jeho údajné “bezohledné” jednání a obavy o veřejnou bezpečnost.

Goularte se již přiznal k obvinění z trestného činu. K soudu se má vrátit 20. září. Samostatná občanskoprávní žaloba podaná rodinou Velasquezových proti Goularteovým, Benderovi a jejich podnikům má mít soudní jednání 6. září.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *