Bývalý šampion vysvětluje, proč je Khabib Nurmagomedov GOAT

Khabib Nurmagomedov

Bývalý šampion střední váhy UFC Michael Bisping si myslí, že člen Síně slávy Khabib Nurmagomedov patří bez diskuse mezi nejlepší zápasníky na světě. Podle Bispinga si však rodák z Dagestánu zaslouží být mnohem výše, možná až na samotném vrcholu.

Nešťastně vyklouznuté prso mohlo za nepříjemnou UFC prohru?

Nurmagomedov si dal od MMA úplnou pauzu, aby se mohl naplno věnovat rodině. Od svého odchodu z oktagonu UFC v roce 2020 trénoval několik bojovníků, včetně nynějšího šampiona lehké váhy Islama Makhacheva. Po Khabibově odchodu  se rozproudila debata o tom, kam Nurmagomedov patří v žebříčku nejlepších zápasníků všech dob. Někteří, včetně bývalého šampiona polotěžké váhy UFC Jona Jonese, se domnívají, že Nurmagomedovův odkaz potřebuje více zápasů, aby mohl být brán jako relevantní.

Dalším z těchto kritiků byl i Michael Bisping, který v roce 2021 prohlásil, že Nurmagomedov se sám vyřadil z pozice GOATa tím, že odešel do sportovního důchodu příliš brzy. Svou zápasnickou kariéru ukončil po vítězství nad Justinem Gaethjem na turnaji UFC 254. Téměř o dva roky později Bisping svůj postoj k Nurmagomedovovi změnil.

Během nedávného podcastu na svém kanálu na YouTube Bisping vysvětlil, proč by Nurmagomedovův náhlý odchod do sportovního důchodu neměl mít vliv na jeho pozici nejlepšího zápasníka všech dob. 

„Jediný argument proti tomu, aby byl GOAT, je ten, že nezůstal dostatečně dlouho. No a co sakra?“ řekl Bisping o Nurmagomedovovi. „Nasbíral rekord 29-0, byl neporažený a odešel do sportovního důchodu v nejlepší formě. Způsob, jakým ty zápasníky ukončoval, určitě musíme zmínit Gaethjeho a Poiriera, to bylo neuvěřitelné. Prostě „demoliční koule“ techniky, síly a sebevědomí. Khabib byl tak sebevědomý a dokázal dostat Dagestán na mapu. Určitě se o něm musíme bavit jako nejlepším zápasníkovi v historii,“ dodal Bisping.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *