Bývalý šampion Ivan Buchinger reaguje na bitvu Sanikidze vs Keita

Buchinger Keita Sanikidze

Není to zase až tak dávno, co pérové a lehké váze vládl legendární slovenský veterán Ivan Buchinger, kterému se jako vůbec prvnímu podařilo v rámci OKTAGONu v jednu chvíli držet tituly ve dvou různých váhových kategoriích. O trůn šampiona lehké váhy však následně přišel právě v souboji s Keitou a titul šampiona pérové váhy mu organizace OKTAGON MMA nakonec odebrala kvůli zranění, takže o něj bojovali Sanikidze a Tichota s tím, že se z výhry radoval první jmenovaný. Nyní jdou Sanikidze a Keita proti sobě. Jak to Buki vidí?

Vlasto Čepo dostal pozvánku na soukromý trénink UFC borce z TOP 10

„Však Keita už po souboji se mnou mluvil o tom, že by chtěl do pérové váhy. Počítal jsem s tím, že to tak bude. Měl jsem za to, že se s tou váhou bude hodně trápit, ale viděl jsem, že mu to šlo celkem dobře. Zaslouží si to. Co budu povídat? Zaslouží si to. Nic jiného k tomu říct nemohu. Ať vyhraje ten lepší, ale myslím si, že Keita Sanikidzeho zabije,“ reagoval a předpověděl Ivan Buchinger pro Max MMA.

Na turnaji OKTAGON 42, kde na bitvu Sanikidze vs Keita dojde, měl původně startovat právě i Ivan Buchinger, ale nakonec musel být jeho návrat odložen, protože prý stále ještě není fit a připraven naskočit zpět do plného tréninku a poté i do zápasu.

„Můj návrat se také odvíjí od toho, jakého bych dostal soupeře. Záleží na to, jestli bude těžký a nebo lehčí. Ale je pravda, že u mě je to tak, že už lehčí soupeři neexistují. Jsem v poslední fázi kariéry, takže mi teď záleží na každém souboji. Chci být v zápase stoprocentní, takže to předběžně vidím někdy na srpen zhruba,“ nastínil i Buki možný termín návratu.

  

Promotér Novotný je ze souboje a ohlasů fanoušků nadšený

„Jsem nadšený. Musím říct, že jsem nadšený,“ rozplýval se OKTAGON promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání v souvislosti s nově potvrzeným titulovým duelem Sanikidze vs Keita, který dostaneme na konci dubna na turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě. „Abychom měli dva hlavní zápasy, kdy jsou všichni čtyři bojovníci ze čtyř různých zemí, aniž by někdo z nich byl Čech nebo Slovák a i přesto jsou fanoušci u nás, v Evropě, ale i ve světě tak nadšení a je kolem toho tolik pozornosti, tak to je fantastické. Extrémně se těším. Myslím si, že všichni víme, co od toho můžeme čekat. Je jasné, že Keita v tom trashtalku bude asi lepší, protože Sanikidzeho angličtina zatím není na takové úrovni, aby mu stačil. Jsem zvědavý na staredown, jak moc velký rozdíl mezi nimi bude ve výšce. Víme, že Sanikidze je velký borec, což by mohlo hrát roli v zápase. Například vysoký Rony byl relativně blízko k tomu, aby porazil Keitu. Velký soupeř je pro Keitu těžké. Super!“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *