Bývalý dvojnásobný šampion UFC vyzdvihuje YouTubera Paula

Jake Paul, Dana White

Bývalý dvojnásobný šampion UFC vyzdvihuje YouTubera Paula

Jake Paul v posledních měsících rozehrál velkou hru, kde se točí velké peníze. Mnoho fanoušků i odborníků ze světa MMA, nemůže Paulovi přijít na jméno a požadují, aby bylo méně těchto “freak show” zápasů. K tomu se nyní vyjádřil i bývalý šampion dvou váhových kategorií UFC, který Paulovi dává za pravdu.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/23/korean-zombie-bojoval-navzdory-neprijemnemu-zraneni/

Jake Paul nejdříve urazil polovinu MMA komunity, aby na sebe strhl pozornost a mohl s MMA zápasníky soupeřit v boxerském ringu. To se mu samozřejmě povedlo brilantně. V prvním zápase zesměšnil Bena Askrena a nyní si brousí zuby na bývalého šampiona UFC Tyrona Woodleyho. S tím se utká už 28. srpna. Krom “haldy” kontroverzních vyjádření, ale Paul poukázal na jeden velký problém v MMA, a tím jsou výplaty zápasníků, které se s těmi v boxu nedají vůbec srovnávat. 

Na začátku června si v jednom ze svých vyjádření vzal na paškál prezidenta UFC Danu Whitea. „Myslím, že by se mělo začít něco dít, aby bojovníci dostávali více peněz. Tito zápasníci riskují své životy v oktagonu, kde můžete doslova zemřít, a to je třeba více kompenzovat. Jsem velkým zastáncem toho, aby se zvýšily výplaty v tomto sportu. F*ck Dana White,” prohlásil Paul.   

Na tyto slova nyní reagoval bývalý šampion dvou váhových kategorií UFC a člen Síně slávy Randy Couture, který dává Paulovi za pravdu. “Pokud bude stačit, aby Jake Paul otevíral hubu, pak je to skvělé. Připadá mi to trochu šílené, že to vychází zrovna od něj a my jako sportovci v MMA se nemůžeme spojit a vytvořit nějakou komisi, která bude držet promotéry na vyšší úrovni a vytvoří transparentnost, kterou v tomto sportu potřebujeme,“ řekl pro MMA Fighting Couture.

V boxu od roku 2000 existuje zákon o reformě boxu Muhammada Aliho, lépe známý jako Aliho zákon. Má za úkol chránit práva a blaho boxerů, pomáhat státním komisím s dohledem nad boxem a zvyšovat sportovní chování a integritu v boxerském průmyslu. Zákon byl přijat v reakci na rozsáhlé zneužívání boxerů prostřednictvím vykořisťování, zmanipulovaných žebříčků a zmanipulovaných zápasů. Takový zákon by určitě pomohl i MMA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *