Buldozer Škvor líčí, jak složité je věnovat se MMA, kterého ho ani neživí

Škvor

Daniel Škvor donedávna patřil mezi elitní postojáře domácí scény. Před časem se však rozhodl, že zkusí dráhu MMA zápasníka, na které se mu zatím střídavě daří i nedaří. Nasbíral totiž několik proher, ale v posledním zápase se blýskl krásným škrcením, které byl soupeř nucen velice rychle odklepat. Zdálo by se, že právě Škvor je jedním z bojovníků, které zápasení naplno živí, ale opak je bohužel pravdou. Situace je tak složitá a každá další prohra jí činí ještě složitější.

Tak to byla rychlost! Mikulášek obrací o 180 a potvrzuje hlavní zápas večera

„Klidně bych pokračoval v kickboxu, ale v tom sportu nejsou žádné nabídky, nebo za směšné peníze. MMA je nový náboj. Zároveň je potřeba fanoušky informovat a edukovat. Vysvětloval jsem to už v podcastu na iDNES.cz, že musíme fanoušky informovat: MMA je sport. Ať není spojovaný s věcmi okolo. My makáme. Chtěli bychom být profíci, jenže naprostá většina z nás nejsme. Pokud budou rozumní fanoušci a všichni ke sportu začnou přistupovat dobře, přitáhne to kvalitnější sponzory a chytnou se toho lepší lidi,“ rozpovídal se Škvor pro iDNES.cz.

Právě Dan je velký veterán bojových sportů, takže by se zdálo, že ho zápasní živí, ale bohužel to tak není, „Neživí. Třeba o Vánocích se mi stalo, že mi sponzoři něco slíbili, ale po prohře se už neozvali. Ani mi nic nevysvětlili: „Nezlob se, my chceme jen vítěze, vypadá to lépe.“ Ne. Pak když se chci odvázat, být profík, svazuje mě to. Teď před zápasem jsem na čtrnáct dní odjel na přípravný kemp do Polska. Stál mě šedesát tisíc a pustil jsem kvůli němu všechnu svoji práci. A kdybych prohrál…




 

Všechno je k ho… Vím, že šampioni takhle nepřemýšlí. Jirka Procházka si nepoloží otázku, co když. Nemá v hlavě možnost, že by prohrál. Nepřemýšlí, co bude říkat, když prohraje. Tyhle lidi to nezajímá.

Kdyby mě MMA zajistilo, tak to je jiný. Jenže já si zápasením vydělám lepší průměrnou měsíční mzdu. Stojí to za to? Kdybych se věnoval trenéřině na plný úvazek, vydělám si slušné peníze. Vždyť v Praze dostávají fitness trenéři třeba 150 tisíc měsíčně. Už teď mám dobré peníze, takže jsem měl po dvou prohrách myšlenku, jestli to neposunout někam dál.“

Realita je bohužel taková, že navzdory velké popularitě bojových sportů si přímo zápasením vydělává jen hrstka předních bojovníků a bojovnic, které skoro napočítáte na prstech svých rukou. Zbytek se musí spolehnout na sponzory, spolupráce a nebo klasické zaměstnání.






Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *