Buki dlouho nenastoupí do duelu! Šance pro Keitu, Tichotu a Sanikidzeho?

Buki Tichota Sanikidze Keita

Minulý rok mělo dojít na velkolepý souboj šampionů Kozma vs Buchinger, ve kterém by měl Ivan šanci stát se prvním OKTAGON trojnásobným šampionem. Tou dobou už totiž držel tituly v lehké i pérové váze. Bohužel se těsně před soubojem zranil a byl tak nucen jít na operaci. Koleno však evidentně stále není v pořádku, takže je třeba dalšího zákroku. Navíc je klidně možné, že se přidá i zraněné rameno, což by pro zkušeného veterána znamenalo dlouhou pauzu.

Doufáte, že bude Procházka bojovat v Evropě? Tak to máme špatné zprávy…

Čeká mě minimálně operace kolene, což mě vyřadí do února/března. Pokud bych musel i na operaci ramene, což by šlo postupně, tak se bavíme o pauze na rok a půl. Rameno už mi v minulosti operovali a 6-7 měsíců jsem s ním nedokázal nic dělat,” přiznal Buki pro server Šport.sk.

“Při jednom pokusu o takedown udělal Keita sprawl a já jsem cítil i slyšel, že se v rameni něco roztrhlo. Hned jsem přemýšlel, jestli vzdám. Od toho momentu až do teď nedokážu zvednout ruku. Půjdu na magnetickou rezonanci a uvidíme,” vysvětlil Buchinger, že si ze souboje bohužel odnesl hned několik zranění.
 

Veteránovi zkrátka souboj vůbec nevyšel, “Nejsem z toho zničený, protože jsem nastupoval s tím, že prohraju. Před zápasem jsem i psal domů, že se cítím strašně. Psychicky jsem byl úplně v piči. Předem jsem přijal prohru a hen jsem čekal na konec. Nevím, jestli jsem se ho bál, nevím. Zkrátka jsem nebyl sám sebou.”

Už teď je evidentně jasné, že Bukiho minimálně do jara příštího roku v boji to neuvidíme. To otevírá nové šance pro Keitu, ale i pro Tichotu a Sanikidzeho. Je totiž možné, že se dočkáme dalšího souboje o prozatímní titul s tím, že pokud by Ivan nebyl dlouhodobě schopen zápasit, tak by se následně udělal i souboj o právoplatného šampiona. Aktuálně by dával smysl souboj Tichota vs Sanikidze o titul prozatímního šampiona s tím, že vítěz by se pak utkal s Bukim a nebo Keitou, který by rád přestoupil do nižší váhové kategorie a získal další opasek.

Zdroj: Šport.sk

Úvodní foto via OKTAGON MMA
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *