Bude litovat? Šéf KSW hodnotí Soldičův přestup a mluví o soupeření s organizacemi

Lewandowski, Soldič

Spolumajitel KSW Martin Lewandowski byl hostem v pořadu The MMA Hour, kde se vyjádřil k odchodu bývalého dvojnásobného šampiona Roberta Soldiče z řad KSW. V rozhovoru s Arielem Helwanim polský promotér hovořil nejen o sobotní velkolepé akci, ale také o „dlouhověkosti“ a úspěchu KSW na evropském trhu nebo o soupeření s největšími světovými organizacemi.

Rychlý, ale tvrdý výprask! Jak Kotlár vypadá po duelu s Bendou a jaká zranění si odnesl?

V rozhovoru došlo i na téma největší hvězdy, která nedávno řady KSW opustila – bývalého dvojnásobného šampiona Roberta Soldiče. Chorvat opustil KSW v loňském roce a vybral si lukrativní nabídku od ONE Championship. V souvislosti s Robocopem Helwani poukázal na to, že KSW se nikdy neprezentovala jako organizace, která má být líhní talentů pro UFC – na rozdíl například od Cage Warriors. Lewandowski v žertu odpověděl, že právě proto CW nikdy neprodala 50 000 vstupenek na svůj galavečer a poté se podrobněji věnoval obchodnímu modelu KSW a Robertu Soldicovi. 

„Beru to jako investici,“ řekl polský promotér. „Investujeme do těch kluků. Budujeme je. Možná ne Pudzianowského, protože Pudzianowski byl populární už v době, kdy jsme s ním uzavřeli smlouvu. Ale 99 procent bojovníků budujeme – propagačně i jinak. Když si je vybudujete a oni pak chtějí odejít, tak o ně samozřejmě musíte bojovat. Nepřekvapuje mě to. Jsem na to zvyklý. Lidé si na volném trhu konkurují. Dříve nebo později každý náš velký bojovník, každý náš šampion dostal nabídku od té či oné organizace, už jen jako sondu, jaká je situace mezi bojovníkem a KSW.
Bylo však pár bojovníků nebo bojovnic, které jsme uvolnili ze smlouvy, protože chtěli odejít do UFC,“ pokračoval Lewandowski. „To je samozřejmě trochu smutné. Moc tomu nerozumím, nebo mě prostě trochu znervózňuje, když mi bojovníci říkají, že KSW je pro ně splněný sen a pak po několika letech, když vyrostou, mi najednou řeknou, že už mají nový sen. Oni ty své sny mění až příliš často!

Ale tak to prostě je. Lidé jdou ve svém životě za různými příležitostmi. Ale například našemu dlouholetému šampionovi Janu Blachowiczovi se daří skvěle. To samé Gamrotovi a Karolině Kowalkiewicz. Těm třem se v UFC daří opravdu dobře. Roberto Soldič? Pokud mám být upřímný, cítím se trochu zklamaný, protože nám něco slíbil, ale pak začal mluvit jinak. Myslel jsem si, že ten příběh bude trvat déle. Ve ONE FC se mu teď bohužel nedaří. Vypadá to, že by to mohla být jeho nejhorší noční můra, mám-li být upřímný,“ dodal Lewandowski.

Soldič opustil KSW v roce 2022 a oznámil, že už zde nemá s kým bojovat, i když si před zápasem s Mamedem Khalidovem slíbili odvetu, ať už zápas vyhraje kdokoliv. K tomu však nedošlo. Při hledání nových výzev a velkých peněz odešel do asijské organizace ONE Championship. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *