Buday reaguje na Gloverův triumf! Pomůže Procházkovi?

Martin Buday Procházka
Martin Buday má za sebou zatím nejdůležitější zápas kariéry. Nastoupil totiž v rámci show Dana White´s Tuesday Night Contender Series, kde se mu podařilo získat výhru a tím pádem i smlouvu s UFC. Po svém kolegovi a kamarádovi Kleinovi se tak stal teprve druhým Slovákem v UFC. Na souboj se připravoval ve svém domácím gymu SFG, ale vyrazil i do Polska, kde trénoval po boku Jana Blachowicze, který měl tou dobou před titulovým zápasem, který nakonec prohrál. Jak Bady na duel Blachowicz vs Teixeira reagoval a byl by případně ochotný pomoct Jiřímu Procházkovi s přípravou na titulový duel?
“Pořád platí, že je Brichta náš oblíbený zápasník,” říká Ondřej Novotný

“Zápas jsem sledoval a výsledek mě dost překvapil. V rámci přípravy jsem trénoval i s Janem Blachowiczem, který měl perfektně natrénováno, ale zjevně mu to úplně nevyšlo po psychické stránce. Glover Teixeira měl brutálně nastavený mindset. To podle mě v zápase jasně rozhodlo,” reagoval Martin Buday pro MMA Shorties.

Na tom se shodli v podstatě i všichni odborníci, Jiří Procházka i sám Jan Blachowicz. Ten se totiž nechal slyšet, že svou pověstnou legendární polskou sílu si asi tentokrát zapomněl na hotelu a do zápasu si jí vůbec nepřinesl. Glover, který byl před zápasem i během něj maximálně soustředěný a jasně nastavený, souboj naprosto ovládl. V prvním kole dominoval na zemi a v tom druhém přidal i několik tvrdých úderů, po kterých byl Janek mimo rovnováhu, čehož Teixeira využil, aby souboj znovu přenesl na zem a tam ho rychle ukončil.
V návaznosti na zápas se mluví o titulovém souboji Teixeira vs Procházka. Právě Buday by byl případně skvělou posilou na přípravu, protože se jedná o těžkou váhu s excelentní zemí, kde Teixeira hrozí nejvíce, “Očekávám, že bych měl mít brzy datum prvního UFC zápasu, což by mohlo být někdy kolem března. To je pro mě samozřejmě priorita, ale pokud by to nějak nekolidovalo s přípravou na můj vlastní zápas, tak bych určitě Jirkovi rád pomohl s přípravou, pokud by o to měl sám zájem.”

Doufejme tedy, že se oběma borcům zápasy brzy potvrdí a že ideálně najdou prostor, aby společně potrénovali a předali si cenné zkušenosti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *