Buchinger upřímně přiznává, kolikrát ho UFC oslovilo a proč nabídku odmítl

Ivan Buchinger

Legendární slovenský veterán Ivan Buchinger byl ještě minulý rok na prahu historického úspěchu. Jako první OKTAGON dvojnásobný šampion, protože dokázal ovládnout lehkou váhu i tu pérovou, totiž dostal šanci bojovat s Davidem Kozmou o třetí opasek. Na souboj Kozma vs Buchinger však bohužel nedošlo. Ivan se totiž zranil a tak místo něj nastoupil Veličkovič, který na Krále OKTAGONu nestačil. Od té doby se navíc situace razantně změnila. Buki totiž v Německu padl s Keitou, takže přišel o titul šampiona lehké váhy a kvůli neaktivitě mu byl odebrán i titul šampiona pérové váhy. Nyní je navíc po operaci ramene, takže se zpět do boje jen tak nedotane. Legendárné bojovník však zavzpomínal na časy, kdy ho lovilo UFC.

Vémola pohotově přijal výzvu, ale promotér vystavil pochopitelnou stopku

„Byl jsem osloven nejméně pětkrát a před devíti lety jsem měl na stole připravenou smlouvu k podpisu. Ale pokud chcete v UFC uspět, musíte být zajímaví nejen ze sportovního hlediska. Nemluvím anglicky, nemluvím sprostě, nemám rád sociální sítě. UFC mi nenabídlo nic kromě 8 tisíc plus 8 tisíc dolarů před zdaněním. Neměl jsem podmínky, abych se na to dostatečně připravil. I kdybych šel do UFC, sponzoři by se sem nehrnuli. V té době se na Slovensku o MMA nikdo nezajímal. Na druhou stranu mi v Německu platili za kvalitní trénink, mohl jsem dát výpověď v práci a jako šampion M-1 jsem měl lepší podmínky než v UFC. A jestli bych se prosadil v UFC? Mohl jsem vyhrát, ale pravděpodobně bych neměl titul. Koneckonců jsi viděl, jak mě Conor roztrhal na kusy,“ vysvětlil pro Šport.sk upřímně Buki, proč se nestal prvním Slovákem v UFC.

Tím se nakonec stal až Lajoš Klein, který se dokázal prosadit a kterého už v březnu čeká další zápas, tentokrát s domácím Herbertem na turnaji ve Velké Británii.

Kolik má v sobě Buki ještě zápasů?

„Poslední prohra s Keitou mě trochu nakopla, ale momentálně zase necítím žádný oheň. Možný, že až budu mít nějaký zápas, tak to přijde. Nevím. Vrátit se však určitě chci. Takovou prohrou přeci nemohu ukončit kariéru. Vidím to tak ještě minimálně na 4 zápasy. Už však nemusím nikomu nic dokazovat. Chtěl jsem být dvojnásobný OKTAGON šampion a to jsem splnil. Byl jsem také šampionem Cage Warriors a M-1. Už nemám roky na to, abych tady nějak výrazně míchal kartami, ale člověk nikdy neví,“ prozradil Ivan Buchinger pro Sport.sk, že se chce rozhodně vrátit do boje a že na konec kariéry zatím nemyslí.

Kdy by k tomu mohlo dojít? Buki je po operaci ramene, která si vyžádá několik měsíců rehabilitace, ale zhruba na podzim by prý mohl být zpátky v dalším souboji, tak se budeme těšit.

Úvodní foto via OKTAGON MMA / UFC


1 komentář na “Buchinger upřímně přiznává, kolikrát ho UFC oslovilo a proč nabídku odmítl”

  1. Pingback: Fantasy League pokračuje, přidejte se a hrajte o zajímavé ceny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *