Buchinger reaguje na Kozmovu výhru! Kdy se vrátí do boje?

Buchinger Kozma
Původně měl být hlavním zápasem turnaje OKTAGON 29 unikátní titulový duel David Kozma vs Ivan Buchinger, ve kterém by měl slovenský veterán šanci získat i třetí opasek. Nakonec byl však nucen souboj sledovat jen v televizi, protože se bohužel krátce před akcí zranil a musel na operaci s kolenem. Zastoupil ho tedy Bojan Velickovic, který pro Davida rovněž představoval velkou výzvu a dokonce byl ve třetím kole po skvělém kopu na hlavu blízko ukončení, ale nakonec na šampiona stejně nestačil. Jak Buki Kozmův výkon hodnotí a kdy by se mohl vrátit zpět do boje a začít znovu uvažovat o souboji s králem welteru?
Bojan Velickovic vysvětlil, proč Kozmu po kopu na zemi nedobíjel

“Davidův zápas hodnotím pozitivně. I jsem mu osobně psal a gratuloval jsem mu. Udělal kvalitní zápas. Kontroloval všechna kola a byl silný a vytrvalý,” pochválil Ivan Buchinger na svém IG profilu, kde reagoval na otázky fanoušků. Ivan si bohužel na nedávném tréninku poranil koleno, takže musel na rychlou operaci, která však dopadla dobře a vypadá to tak, že by se Buki relativně brzy mohl vrátit zpět k tréninku a samozřejmě i zápasení, “Mým cílem po zotavení jsou mé opasky. Budu připravený asi tak někdy na únor. Na tom turnaji  (OKTAGON 31) už jsou dva titulové duely. Já však budu připravený, protože stát se může cokoliv.”

Promotér Ondřej Novotný se sice nechal slyšet, že se možná okno pro souboj Kozma vs Buchinger zavřelo, protože na Davida aktuálně čeká Monster, ale Buki i tak věří, že na souboj dojde, “S Davidem bych rád zabojoval, protože mám úplně jiný styl boje. Vyzval jsem ho a ani teď jsem názor nezměnil.”
Bukiho však nejdříve asi čeká titulová obhajoba. Šampionem lehké váhy se totiž stal na konci ledna, takže by zhruba do konce ledna, nebo ve zmiňovaném únoru, měl obhajovat, s čímž evidentně počítá, “Po zotavení si netroufám na žádného lehkého soupeře, protože já jsem šampion a každý po mně jde.” Ozval se například OKTAGON nováček Keita, ale je otázkou, zda hned po jednom zápase dostane titulovou šanci. Obzvlášť, když je v divizi i Paradeiser. Spíše by se nabízel vzájemný zápas s tím, že vítěz by pak Ivana vyzval.

Vše tedy nejspíš bude záležet na tom, jak se bude zranění hojit a kdy se skutečně bude moct Buki vrátit do boje.

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *