Buchinger popisuje, jak se před Kozmou zranil a kdy se nejspíš vrátí

Ivan Buchinger
Na začátku prosince jsme se měli na turnaji OKTAGON 29 dočkat hodně unikátního souboje. Vyzyvatelem dlouholetého šampiona welteru Davida Kozmy měl být totiž dvojnásobný šampion Ivan Buchinger. Ten by tak měl šanci získat i třetí titul a stát se prvním trojnásobným šampionem, což je kousek, který jsme v předních světových organizacích ještě neviděli. Na duel však nakonec bohužel nedošlo. Buki se totiž těsně před soubojem zranil a byl tak nucen odstoupit. Jak vlastně ke zranění došlo a kdy bychom ho mohli vidět zpět v boji?
První UFC trojnásobný šampion? Kdo má takovou odvahu?!

“Fakt jsem dost trénoval na zápas s Kozmou. Chtěl jsem mít třetí opasek. Trénoval jsem s kluky, kteří mají větší váhu. Myslím si, že jsem to trochu s těmi tréninky přehnal. Nazval bych to jako únavovou zlomeninu. Byl jsem fakt unavený a cítil jsem se hodně špatně. Řekl jsem si, že udělám ten poslední trénink, protože mě přijeli natáčet i z OKTAGONu a potom si dám pauzu. Měli jsme sparing a v poslední vteřině posledního kola mě Karol Ryšavý chtěl hodit na zem a nějak mi koleno zůstalo rovně.

Slyšel jsem nějaký zvuk v něm a cítil jsem, že to není normální bolest. Chvíli jsem čekal, jestli se to nezlepší. Když se to ale nezlepšovalo, tak jsem šel k doktorovi a ten mě poslal na magnetickou rezonanci, kde mi řekli, že mám v koleni něco zlomené a zlomeninu holenní kosti. Neměl jsme to zlomené, ale prasknuté. Podstoupil jsem atroskopii, kde vyčistil věci v koleni. Řekl mi, že koleno na tom není dobře, ale že se to dá zrehabilitovat a potom to bude v pohodě,” vysvětlil Buchinger pro Sport.cz.
Ivan tak vypadl z tréninkového i zápasového tempa, ale nyní se pomalu začíná vracet zpět do formy. Ozývají se mu totiž vyzyvatelé a pokud nechce o opasky přijít, tak je samozřejmě bude muset obhajovat, “Teď ještě netrénuju sparingy. Nedělám takové techničtější věci, protože jsem měl operované koleno. Začal jsem s rehabilitací, minimálně týden budu ještě rehabilitovat. Potom jen lehce začnu s techničtějšími věci a sparingy. Momentálně se soustředím na silové tréninky a kondiční věci, abych nevypadl z tréninkového systému.

Myslím si, že na konci ledna budu v pohodě. Teď jsem už v poloviční přípravě a když nastoupím do sparingů, tak v tu chvíli budu už stoprocentní. To bude někdy na konci ledna. Na konci března nebo začátkem dubna bych to viděl na zápas.”
Organizace OKTAGON MMA naštěstí plánuje téměř na každý měsíc v roce minimálně jeden turnaj, takže šancí, kdy bude moct Buki naskočit zpět do boje, bude hned několik. Březnový PRIME asi ještě nestihne, ale dubnová Ostrava by už dopadnout mohla.

Zdroj: Sport.cz

Úvodní foto via OKTAGON MMA
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *