Brazilka Silva reaguje na výhru nad Bledou a tvrdé ukončení z otočky

Silva Bledá

Dnešní turnaj UFC Fight Night Lewis vs Spivac (hlavní zápas byl nakonec na poslední chvíli zrušen kvůli zdravotním komplikacím na straně Lewise) otevíral UFC debut Terezy Bledé, která se nedávno objevila v projektu Dana White´s Contender Series, kde sice vyhrála, ale smlouvu bohužel nezískala. O měsíc později však přeci jen dostala důvod k radosti, protože přišla nabídka přímo do UFC. Vstup do ligy mistrů však bohužel nevyšel.

Wow! Vašek Sivák bere na poslední chvíli doslova pekelného soupeře

Tereza Bledá v postoji v podstatě hned od začátku působila hodně zataveným dojmem. To jí však nebránilo v tom, aby doručila takedown a přenesla boj na zem, kde se jí na konci prvního kola podařilo zamknout triangel, který byl blízko ukončení, ale šikovná Brazilka nakonec dokázala krizovou situaci ubránit, takže se pokračovalo do druhého kola. To už bylo v režii Brazilky, která se dokázala prosadit v postoji a hned několikrát Bledou tvrdě zasáhla. Česká zástupkyně se několikrát pokusila o takedown, ale většina pokusů byla ubráněna.

Do třetího kola se tak nejspíš vstupovalo za stavu 1:1 s tím, že Bledá už bohužel působila hodně unaveným dojmem, čehož Silva využila k tomu, aby tvrdě trefovala. Tereza se však nevzdávala a stále se snažila prosadit svou, na což nakonec doplatila. Při posledním pokusu o takedown totiž soupeřka kontrovala skvěle načasovanou otočkou, která Bledou zasáhla do krku a brady a bohužel byla začátkem konce. Poté ještě přišlo několik úderů, jejichž příval zastavil až přítomný rozhodčí.

 

“Doufám, že se vám souboj líbil. Věřila jsem, že je všechno možné, když tomu budu dostatečně věřit. Díky pánu Bohu. Brazílie jede. Tuhle otočku mám hodně natrénovanou. Věděla jsem, že půjde po takedownu, takže jsem si říkala, že je ten správný čas. Za tímhle ukončením je opravdu hodně práce s tvrdé dřiny. Jsem moc šťastná,” reagovala Silva, která si také řekla o bonus za výkon večera, který s ohledem na to, o jak nezvyklé ukončení šlo, nesjpíš dostane.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *