Brazilec Oliveira podal na souboj s Eckerlinem protest! Řeší ho Němci

De Oliveira Eckerlin

Zdá se, že souboj Eckerlin vs Oliveira, který skončil ve druhém kole via TKO, bude mít ještě hodně zajímavou dohru. Brazilec totiž společně se svým týmem podal protest, který nebude řešit česká komise, ale ta německá. Jako fanoušci tak budeme mít možnost sledovat, jak k podobným věcem přistupují Němci, protože jak víme, na domácí půdě byla zatím drtivá většina protestů zamítnuta.

Buki prý věděl, že bohužel prohraje! Jakou roli v tom hrálo i RFA?

“V souvislosti se soubojem Eckerlin vs De Oliveira, který se odehrál 4.6.2022 na turnaji OKTAGON 33, bylo přijato odvolání. Důvodem odvolání/protestu je hodnocení faulů a postup rozhodčího po údajném úderu do rozkroku. S ohledem na to, že OKTAGON určil jako sankční orgán GEMMAF, vstoupí v platnost pravidla dle nařízení GEMMAF. Námitka tak nyní bude vyhodnocena technickou komisí, která se skládá z neutrálních profesionálů, kteří na akci nebyli a ani do ní nebyli nijak zapojeni. Po jejich intenzivní analýze bude rozhodnuto o odvolání a výsledek bude zveřejněn. Prosíme o pochopení, protože tento proces potrvá několik dní,” informoval IG profil GEMMAF.

Celá věc se tedy nyní prošetřovat s tím, že předmětem protestu je evidentně hlavně údajné koleno do rozkroku a následný postup rozhodčího, který po chvíli zápasící dvojici oddělil s tím, že Eckerlin dostal 5 minut na to, aby se po údajném úderu do rozkroku dal dohromady a připravil se na pokračování v souboji.

Komise bude mít k dispozici OKTAGON videa a pravděpodobně i další záběry z publika, jako je například ten, který naleznete níže.
 

 

Reakce promotéra Novotného a samotného Eckerlina

“Vypadalo to, že koleno šlo spíše na tělo a holeň pak směřovala do rozkroku,” reagoval Ondřej Novotný na kontroverzi a vášnivé diskuze, do čehož vstoupil Christian Eckerlin, “Chceš to vidět? Ano nebo ne?”

“Vypadlo to, že to dopadlo obojí najednou a kdo jsem já? Já jsem jen týpek, který má rád zápasy. To, co se děje v oktagonu je práce rozhodčího. Přišlo mi, že koleno šlo na žebra a holeň trefila rozkrok. Rozhodčí mi pak vysvětloval, že se to bere jako nedovolený úder, takže je to nedovolený úder. Druhý kop byl podle mě ještě horší,” pokračoval Novotný.

“Oba byly sakra hrozné,” přidal se Christian. “První úder byl hodně tvrdý. Necítil jsem to na žebrech, ale rozhodně v rozkroku. Druhý kop byl šílený. Možná až uklidí halu a oktagon, tak moje koule najdou a dají mi je nazpět. Člověk nikdy neví.”
 

“Však jsme to viděli. První koleno bylo přímo do středu. Koule mi zmizely nevím kam. Rozhodně jsem je v tu chvíli necítil. O nějakých 30 sekund později jsem dostal další úder. V tu chvíli jsem byl hodně blízko k tomu, abych to vzdal, protože se mi zvedal žaludek. Občas se však tohle stane. Je mi to jedno. Byl to rozhodně dobrý zápas. Týden před zápasem se mi měnil soupeř a tenhle byl skutečně dobrý. Mohl jsem svým fanouškům ukázat, co dokážu. Tak to je,” reagoval také Christian Eckerlin na tiskové konferenci na dotaz od Roberta Rampy.

Úvodní foto via OKTAGON MMA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *