Bratr popsal, jak je na tom Miro Štrbák týden po kolapsu

Štrbák
Už je to týden, co domácí scénu zasáhla zpráva, že měl Miroslav Štrbák přímo na tréninku s největší pravděpodobností infarkt. Přítomní kolegové mu tak museli poskytnout první pomoc a po převozu do nemocnice byl Štrbák uveden do umělého spánku, ze kterého by se měl postupně probouzet. Jeho bratr nyní nabídl krátkou aktualizaci zdravotního stavu.
Proč se klidně může stát, že Conor dostane titulovou šanci?

“Bratrův zdravotní stav je stabilizovaný. Dýchá samostatně bez přístrojů. Postupně se probírá. Může však trvat až několik dní/týdnů, než nabere sílu a nabude vědomí. O dalším pokroku zdravotního stavu vás budeme informovat vždy po konzultaci s Mirkovým ošetřujícím lékařem,” vzkázal pro MMA Shorties prostřednictvím Niny Sedlákové bratr Jozef Štrbák.

“Je to vážně hrozné. Byl jsem přímo na místě a nikomu na světě nepřeji vidět to, co jsem viděl já. Bylo to něco strašného. Mirko je ale velký bojovník a já pevně věřím, že to zvládne. Modlím se za něj každý den. Jsem si jistý, že se z toho dostane,” přiblížil Tomáš Deák pro Kaocko.cz děsivou situaci. Na místě bylo naštěstí hned několik dalších bojovníků, kteří Mirovi do příjezdu záchranné služby podávali první pomoc.

Miro tedy postupně dělá malé krůčky k tomu, aby nabyl vědomí a pokračoval k návratu do normálního stavu. On i jeho blízcí však ještě mají před sebou náročnou cestu. Štrbák je však houževnatý bojovník, který se jistě vypořádá i s touto nelehkou životní zkouškou.
Wolverine

Do povědomí domácích fanoušků se Štrbák, který nápadně připomíná oblíbenou komiksovou postavu, dostal hlavně díky OKTAGONu, ale ve skutečnosti jde o zkušeného veterána, jehož první profesionální zápas se datuje k roku 2011. Během své bohaté kariéry se potkal s takovými jmény, jako je Pukač, Pokorný, Deák, Přibyl, Vávra, Kozma, Kuzník a mnoha dalšími. Celkem má na svém kontě 30 zápasů s tím, že 19 vyhrál a 10 pohrál. Hned 16 soupeřů navíc dokázal ukončit před limitem, převážně via KO/TKO.

Miro je v komunitě známý tím, že je to houževnatý borec, který se jen tak nevzdává a do všeho jde naplno. Právě tyto kvality, které zdobily jeho MMA kariéru, by mu nyní měly pomoct v dalším boji, tentokrát s vlastním zdravím.

Mirovi samozřejmě touto cestou přejeme, aby byl co možná nejdříve v pořádku. Fanoušky zároveň prosíme, aby v tuto chvíli zanechali všechnu negativitu stranou a vyjádřili hlavně podporu. Vzkazy můžete zanechávat například přímo na jeho IG profilu, který najdete ZDE.

Úvodní foto via Striking Pictures


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *