Boris Marhanský reaguje na kritiku od Ondřeje Novotného

RFA Boris Marhanský Ondřej Novotný

V posledních dnech jsme se dočkali hned několika přestřelek mezi organizacemi OKTAGON MMA a RFA, respektive mezi jejich promotéry. Vše “začal” promotér Boris Marhanský, který se na svém IG profilu rozepsal o tom, jak RFA přišlo o zamluvenou halu, což Novotný komentoval ve svém vysílání. Marhanský následně reagoval a nabídl vyjádření.

Promotér Ondřej Novotný popisuje, jak mu UFC vystavilo stopku

“Neřeším jeho vyjádření. Já říkám jen věci, které mám podložené. Žádného jejich dodavatele jsme my nezačali obvolávat, ani jsme nikoho nepřemlouvali. To jsou jen řeči, které chce dostat mezi lidi, jako když nás přirovnával k XFN. A to, že máme korektní vztahy s bojovníky jiných organizací, na tom nevidím nic špatného. Můžeme se podívat na historii jejich bojovníků, kde bojovali předtím. Právě naopak, my se snažíme hledat nové tváře a dávat jim šanci. Myslím, že turnaj v Ostravě to krásně ukazuje. A těší mě, že nás vůbec nesleduje, neví naše termíny a potom vytáhne každé slovo z naší tiskovky, který ho asi vůbec nezajímala,” reagoval Boris Marhanský na svém IG profilu na dotaz, co říká na vyjádření Ondřeje Novotného.

Promotér nám následně přeposlal i emailovou komunikaci s arénou, ve které je uvedeno, že kvůli “vzniklému překryvu zájmů podobných akcí” (není blíže specifikováno) nabízí termíny v roce 2023. Email kvůli citlivosti údajů nebudeme zveřejňovat. Boris Marhanský ale nabídl, že ho může poslat kterémukoli jinému novináři, aby si ověřil jeho tvrzení. 

 

Děkuji za možnost se u Vás vyjádřit, ano je pravda že nám Crow Aréna zrušila rezervovaný event. Naše právní oddělení nyní řeší, jaké to bude mít právní následky, které z toho pro halu budou vyplývat. Naštěstí v době, kdy je v Košicích ještě daleko lepší hala Steel Arena, která bude pro nás velkou výzvou.”

“Jsem rád, že i když bude Ivan Buchinger nadále hájit barvy konkurenční organizace, které dal přednost, řekl pravdu jak to doopravdy bylo. A to co Novotný vypráví jen dokazuje, jak nemá problém všem lhát. Já už se k němu dál nebudu vyjadřovat, protože to pro nás nemá žádný smysl. Myslím si, že ani fanoušky nebaví nějaký verbální souboj, který tu je mezi námi. Budeme se nadále snažit bojovat čistě a fér. To, že mnoho bojovníků k nám přestoupilo, je proto, že se jim líbí naše vize. Ostatním se zase líbí vize druhé organizace, a o tom je konkurence. My neplácáme, ale konstatujeme věci. Díky těmto tahům budeme pracovat ještě tvrději a přinášet vám velké turnaje a skvělé zápasy!”
 

Novotného kritika

“Když neustále lžeš a podvádíš… Říkal jsem to už na začátku, jaký z toho mám pocit a v tuto chvíli je to ověřený fakt, nikoliv nějaký můj pocit, s kým se na scéně budeme potýkat. Dřív nebo později ti to vesmír vrátí. Myslím si, že už jste si všichni mohli udělat názor.

Co se týká Ivana, aby jej přesvědčovali pár dnů před zápasem, ať se vysere na platnou smlouvu a ať jí vlastně poruší. To mi přijde neskutečné. Ivan k tomu vydal nějaké vyjádření. Bylo to trošku jinak. Myslím si, že on to moc dobře ví. On si něco řekl s Attilou, my to všichni víme, jak to bylo. Myslím, že si nemůže na nic stěžovat, že jsme se domluvili. Máme novou smlouvu.
 

Neustále nám někdo chodí za bojovníky s platnou smlouvou. Je to tady od začátku. Vypráví jim o tom, ať jí poruší, že se za ně postaví. Slibuje a tak dále. Co chceš říct člověkovi, který vstoupí na scénu tím, že si nakoupí falešné fanoušky, že rozdává lístky, že mluví o halách, které vyprodal, přitom k tomu neměl blízko ani z deseti procent. Co chceš říct člověku, který přijde na tiskovou konferenci a používá prohlášení, které jsme my vymysleli, a vypráví o tom, že jde do nejtvrdšího města republiky. Co na to mám říct? Co mám říct člověkovi, který volá našim dodavatelům, aby 23.7. mohl dělat v Ostravě open air, když všichni vědí, že je to náš termín a tak dále. Co na to máme říct? Je nám to u prdele…

Komunikovat se dá s lidmi, kteří s tebou komunikovat chtějí. My, když jsme začínali, tak jsme za všemi slušně přišli a myslím si, že se ke každému chováme korektně. V Košicích jsem nebyl 3 roky. Do haly Steel aréna jsem nikdy nevolal. Do Steel arény se nechystáme. V Košicích proběhne více než 2 roky odkládaný turnaj v termínu, který Juraj Winkelmes pořádal turnaje East Pro Fight v době, kdy tihle kluci ještě ani nevěděli, že MMA, box nebo cokoliv jiného existuje.
 

Myslím si, že si každý může udělat názor sám. Za mě osobně? Ať tam turnaj udělají. Hodně štěstí. Jestli poslouchá ředitel Steel arény, za mě osobně, já bych jim to nadělil… Vím o tom pravděpodobně nejméně z vás, proto na to opravdu nemáme čas a protože nás to opravdu nezajímá. Více k tomu asi říct nemohu. Kdo s čím zachází, s tím taky schází. Tím jsme si asi řekli vše,” reagoval Ondřej Novotný v rámci svého vysílání MMA Letem Světem..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *