BJP 3.0?! Jak se Jiří Procházka za poslední rok posunul?

Jiří Procházka Denisa Karaivanov Hovězák
 

Jiří Procházka se nám naposledy představil v boji na začátku loňského května, kdy se utkal s bývalým titulovým vyzyvatelem a dle mnohých s přemožitelem Jona Jonese Dominickem Reyesem. Ten v té době pro českého samuraje představoval zdaleka největší výzvu kariéry. V UFC debutu se sice Jiřímu podařilo tvrdě ukončit Oezdemira, ale všichni si uvědomovali, že Reyes je přeci jen jiný kalibr. Tomu však také celý tým přizpůsobil přípravu, díky čemuž jsme mohli v prvním hlavním zápase pro české barvy sledovat Jiřího Procházku ve verzi BJP 2.0. Stále to byl ten divoký Denisa, který nám dokáže nabídnout infarktové momenty, ale přeci jen byl tentokrát mnohem vypočítavější, taktičtější a chladnokrevnější. Nyní je mezi posledním zápasem a nadcházející titulovou šancí více než roční pauza, během které na sobě celý tým intenzivně pracoval. Jak posun hodnotí?
Glover Teixeira předpovídá, jak porazí Jiřího Procházku

“Je to nahoru dolu. Snažil jsem se zaměřit na všechny pilíře boje. Postoj, wrestling… A v přípravě jsem si dost často sáhl na dno. Na druhou stranu vím, že když přijdou teď ty zlomové okamžiky, tak udělám, co je třeba. A myslím, že tam je opravdu posun. Nicméně teď to nechci úplně rozebírat. Po zápase,” reagoval Jiří Procházka po premiéře svého nového filmu na dotaz od MMA Shorties.

Jiří společně se svými trenéry strávil celý únor ve Phoenixu, kde se pod dohledem bývalého dvojnásobného šampiona Henryho Cejuda zaměřoval hlavně na zem a implementování technik do zajetého stylu. “Jak Jiří říkal, že to jde nahoru dolu, je to tak a je to zcela normální. Když člověk jede hranu a občas jde i za hranice všeho možného, přichází pak chvíle pochybností, což je normální. Nicméně my máme jasnou cestu a víme, kam směřujeme.
 

Příprava na Teixeiru je zcela konkrétní, víme, co máme dělat, nepochybujeme. Je tam obrovský progres. To je znát i v Jirkově vnitřní energii. Dopilováváme teď techniky a připravujeme se na konkrétní situace,” potvrdil trenér Martin Karaivanov, že příprava je opravdu náročná a že jde Jiří na hranice svých fyzických i psychických sil.

“Vyvíjíme se kompletně jako tým. Nejenom Jirka, ale i my jako trenéři,” přidal se i trenér Jaroslav Hovězák, který hned několikrát zdůraznil, že se nezlepšuje a neučí jen Jiří, ale celý tým, což je skvělý postup, ze kterého může celá družina jen profitovat.
 

Mnozí fanoušci naříkají, že Jiří zápasí jen jednou za rok, ale zapomínají na to, že se během dvou zápasů dokázal dostat k titulové šanci, což je něco, co v UFC vůbec není běžné. Na titulový zápas s velikánem a zkušeným veteránem Teixeirou je navíc třeba se specificky připravit, což evidentně tým dělal, dělá a bude dělat na maximum. Jiří si navíc jako vyzyvatel nemohl moc vybírat a musel se přizpůsobit šampionovi. Pokud titul získá, v což všichni věříme, tak pak bude jen na něm, jak často bude chtít svůj trůn obhajovat. To však zatím předbíháme. V první řadě je třeba porazit Glovera, což bude hodně nelehký úkol.


 

2 komentáře na “BJP 3.0?! Jak se Jiří Procházka za poslední rok posunul?”

  1. Pingback: UFC 274 Oliveira vs Gaethje: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

  2. Pingback: RFA turnaj Grand Opening hlásí několik velkých změn | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *