Bitvu Edwards vs Masvidal “2” bohužel neuvidíme?

Edwards Masvidal

Bitvu Edwards vs Masvidal “2” bohužel neuvidíme?

Už před turnajem UFC 263, jehož součástí byla i speciální pěti-kolová bitva Edwards vs Diaz, z úst UFC prezidenta Dany Whitea zaznělo, že vítěz následně dostane šanci utkat se o titul. Háček je však v tom, že tuto šanci dostane až poté, co svou šanci dostane Colby Covington, který je prý jasnou jedničkou divize. Souboj nakonec vyhrál Edwards, ale problém je v tom, že se na konci duelu málem nechal ukončit, což na jeho výkon hodilo zbytečný stín. White tedy na tiskové konferenci navrhl, že by se mu líbil duel Edwards vs Masvidal, který by byl s trochou nadsázky odvetou za střet v zákulisí, ke kterému došlo po turnaji v Londýně. Leon je však evidentně proti.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/23/volkan-oezdemir-ma-pred-sebou-dalsi-velkou-vyzvu/

“Nechci tenhle zápas, i když je mi jasné, že si ho UFC přeje. Masvidal už dostal několikrát šanci na titul, ale nemyslím si, že bych teď zápas s ním potřeboval. Radši si počkám na svou titulovou šanci,” nechal se slyšet Leon Edwards, který má aktuálně na svém kontě 9 výher v řadě s tím, že naposledy prohrál právě s úřadujícím šampionem Usmanem.

Navzdory tomu, že by byl souboj Edwards vs Masvidal hodně zajímavý, protože by mohlo dojít k vyřízení účtu z Londýna, je logické, že Leon o souboj nestojí. Riskoval by totiž to, že přijde o slíbenou titulovou šanci. Na druhou stranu však čekáním riskuje, že o ní přijde i tak. Na červenec je totiž naplánovaný duel Thompson vs Burns, který by mohl Thompsona katapultovat na vrchol divize. 

Navíc není vůbec jisté, kdy a zda vůbec se odvety Usman vs Covington 2 dočkáme. Šampion totiž hned několikrát zmiňoval, že si Colby další šanci nezaslouží. Od prvního vzájemného duelu totiž nastoupil jen do jednoho zápasu a to navíc s Woodleym, který byl v poslední době mimo formu a aktuálně už tak ani není součástí UFC (místo toho ho čeká boxerský souboj s Paulem).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *