Až tak? Šampion a GOAT Jon Jones přiznává, jaké ho straší noční můry

Jon Jones

Už nějakou dobu víme, kdo bude další soupeř šampiona těžké váhy Jona Jonese. Bones se dle očekávání utká s bývalým šampionem Miocicem. Na duel dojde na turnaji UFC 295, který se koná v polovině listopadu ve slavné Madison Square Garden v New Yorku. Stipeho jsme sice naposledy viděli v boji v březnu 2021, kdy tvrdě padl s Francisem Ngannou, ale údajně se můžeme těšit na skvělý zápas, ve kterém borec z Clevelandu přesně ví, co musí dělat. I přesto je však velkým outsiderem. Ne však pro Jonese.

Danis našel další bahno na Loganovu chtivou snoubenku! Paul naštvaně reaguje

Mám pocit, že když se dostanete do bodu, kdy nic necítíte, tak je pravděpodobně čas pověsit to na hřebík a zkusit něco jiného,“ řekl Jones v podcastu OverDogs. „V tuhle chvíli jsem pořád hodně nervózní. Mám noční můry o svých soupeřích. Asi každou hodinu mi hlavou projede Stipe Miocic. Přijde mi prostě na mysl. Třeba se jdu napít  a on mi proběhne hlavou. Třeba jsem na volejbalovém zápase svých dětí a myslím na Stipeho. Je v tom spousta psychiky, kterou si lidé asi neuvědomují. Ale cílem je to prostě překonat.

Stipe má koule, že do toho zápasu jde. Má odvahu,“ řekl Jones. „Není to nejmladší bojovník, ale je to pořádný chlap. Ani já už nejsem nejmladší. Ve sportovních letech už jsem za zenitem, to je jisté. Zvlášť v bojových sportech. Stipe, to je čestný chlap a vím, že ten zápas chce. Všichni ostatní si myslí, že je zády ke zdi a že je to pro něj situace Davida a Goliáše. Já s tím nesouhlasím.
   

Myslím si, že Stipe je velmi schopný sportovec a že mu dlužím tu šanci bojovat s nejlepším bojovníkem všech dob. Stipe dluží mně, abych měl dal šanci bojovat s nejlepší těžkou váhou všech dob. Myslím, že si to navzájem dlužíme. Mám pocit, že bychom se oba cítili jako nevyřízené účty, kdybychom odešli a nesoupeřili proti sobě.

Chápu, jak na tom Stipe je, že se na něj spousta lidí dívá skrz prsty a o to víc si ho vážím za to, že trénuje jako o život. Vím, že očekává vítězství, takže ho respektuji.“
  

Jak to vidí Stipe?

„Původně to vypadalo tak, že bychom se mohli utkat už teď v červenci, ale nakonec se to vyvinulo jinak. Dáme si to v listopadu. Je to zápas, který chci a který chce i on, takže už není co řešit. Sice jsem dlouho nezápasil, ale jsem každý den v přípravě. Pořád na sobě makám a snažím se zlepšovat. Na tenhle zápas se sakra těším, což mě motivuje. Je to skvělý souboj, který přitáhne hodně pozornosti. Zasloužím si znovu získat ten opasek,“ rozpovídal se Stipe Miocic, který byl delší dobu stranou. Údajně na sobě však celou dobu pracoval, takže se můžeme těšit na střet dvou velkých titánů sportu a těžké váhy.

„Nenechám si od něj diktovat tempo a směr zápasu,“ navázal pak Miocic ve videopodcastu „Believe You Me“ s Anthonym Smithem a Michaelem Bispingem. „Já si budu diktovat, co chci dělat. Budu si dělat, co chci. Ve chvíli, kdy mu dovolím, aby přestal dělat to, co chci já, jsem zápas prohrál. Ale když budu dělat, co chci, mám mnohem větší šanci vyhrát než prohrát.
 

Jones je hodně nebezpečný všude. Já jsem však spíše hodně jednoduchý týpek. Přední zadní, přední zadní a kop. Takhle funguju, ale musím počítat s tím, že Jones bude dělat hodně nepředvídatelné věci. Musím být připravený na vše.“

S ohledem na to, jak dlouho Miocic nebojoval a že se v průběhu pauzy stal hasičem na plný úvazek, zaznívají hlasy, které zpochybňují jeho formu. S tím však Stipe nesouhlasí, „Pořád dělám to, co je třeba. Nic jsem nezměnil. Pořád mohu cvičit na stanici. Jasně, každý den nemám sparring nebo lapy, ale můžu jet fyzičku a sílu. K tomu mohu odpočívat, takže lidé nemusí mít strach.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *