Až tak? Khabib odhaduje, kolikrát Islam Makhachev obhájí titul

Makhachev

Bývalý šampion lehké váhy neporažený Khabib Nurmagomedov předpovídá, že jeho kamaráda a současného šampiona UFC v lehké váze Islama Makhacheva čeká velká budoucnost, která ovšem nebude mít úplně dlouhé trvání. Khabib také řekl, co Islam potřebuje, aby se stal velkou legendou.

VIDEO: Jak si vedl Kadyrov junior v MMA premiéře? Překvapení se nekonalo

Makhachev se poprvé objevil v titulovém zápase na turnaji UFC 280, kde porazil Charlese Oliveiru a stal se tak šampionem lehké váhy. Navíc v souboji s rekordmanem UFC v počtu submisí a bývalým šampionem divize donutil Makhachev svého soupeře ve druhém kole odklepat. 

Na Makhacheva bude v jeho premiérové obhajobě čekat současný šampion pérové váhy Alexander Volkanovski. Oba se také utkají o prvenství v kategorii žebříčku pound for pound a Khabib Nurmagomedov věří, že to pro Makhacheva bude začátek epické, ale ne příliš dlouhé cesty na vrchol.

„Myslím, že potřebuje alespoň pět obhajob,“ řekl Nurmagomedov v rozhovoru pro Red Corner MMA o Islamovi a obhajobách titulu. „Možná šest. To by bylo ideální. Šest obhajob, to je šest zápasů. Pak je možné, že MMA opustí, protože nikdo nemůže zůstat na vrcholu věčně. Tak, jak všemohoucí stvořil člověka, tak se nejdřív stane silným a pak slabým. Je mladý, pak je starý. S tímto vědomím je cílem pět-šest obhajob.“ 

Rok 2022 byl pro ruské bojovníky celkově skvělý, protože Makhachev nebyl jediným šampionem lehké váhy, který byl korunován. Pod Nurmagomedovovou taktovkou je také jeho bratranec Usman Nurmagomedov. Neporažená hvězda Bellatoru s bilancí 16-0 nedávno porazila na turnaji Bellator 288 Patrickyho „Pitbulla“ Freireho a přidala do jeho „stáje“ další titul. Podle Khabiba byla dominance v lehké váze napříč MMA vždy plánem jeho zesnulého otce Abdulmanapa Nurmagomedova.

„Můj otec to vždycky říkal,“ řekl Nurmagomedov. „Patnáct let jsme měli nejlepší lehké váhy v Rusku mezi profesionály i amatéry. V posledních několika letech jsme vstoupili na světovou scénu. Nejdřív jsem vyhrál já, pak Islam a teď Usman. Teď budou obhajovat své tituly. Mají velkou konkurenci. Tyhle pásy si udržíme pět šest let. Podívejte se na můj rozhovor z roku 2013. Řekl jsem, že Rusko bude mít za pět-šest let spoustu významných pásů,“ dodal Nurmagomedov.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *