Až tak? Alex Pereira předpovídá souboj Adesanya vs Du Plessis

Pereira Adesanya

UFC prezident Dana White se nedávno nechal slyšet, že už ho šampion Israel Adesanya uhání s dalším titulovým zápasem. Háček je však v tom, že ve střední váze aktuálně není žádný jasný titulový vyzyvatel. Ten vzejde až ze souboje Whittaker vs Du Plessis, který dostaneme v červenci na skvělé akci UFC 290. Šampion samozřejmě neskrytě doufá, že zvítězí Du Plessis, který představuje novou výzvu. Podle Pereiry však podobný souboj nemá ani smysl.

Attila Végh předpovídá velkolepou odvetu Kincl vs Vémola 2

„Ok, berme to tak, že Du Plessis souboj s Whittakerem vyhraje a vyslouží si tak titulovou šanci. Podle mě to pak bude doslova masakr a Adesanya to dobře ví. Prostě ho tam zmasakruje. Adesanya se chce zapsat do historie a neštítí se při tom lehkých zápasů. Je jasné, že je pro něj Du Plessis mnohem snazší možnost, než Whittaker. Adesanya chce dalš výhru a dobře ví, že s Du Plessisem to bude mít mnohem snazší, než kdyby měl potřetí bojovat s Robertem,“ myslí si Alex Pereira, který se po poslední prohře s rivalem přemístil do polo-těžké váhy.

Je však poměrně logické, že Adesanya touží po nové výzvě, protože vlastně se všemi borci na vrcholu divize už minimálně jednou zápasil. Touží tak po novém masu, kterým Du Plessis rozhodně je. Mezi oběma bojovníky se navíc rozběhl poměrně zajímavý trashtalk o tom, kdo je vlastně pravý Afričan. Jihoafričan Du Plessis totiž rýpe do Izzyho, který má sice africké kořeny, ale v podstatě celý život vyrůstal na Novém Zélandu.
S Pereirovou teorií souhlasí i sám Whittaker

„Nechce se mnou zápasit,“ řekl Robert Whittaker pro Fox Sports Australia. „Jsem pro něj nejtěžší zápas v divizi. Ten první pro mě nebyl moc dobrý. Ten druhý už byl těsný a nebyl jsem v něm daleko od výhry. Ale tenhle třetí, z toho mám opravdu dobrý pocit.

Každým zápasem se vyvíjím, je to jasně vidět. Když se podíváte zpětně na mé zápasy, každým zápasem jsem se zlepšoval. Myslím, že v současné době jsem pro něj a jeho kralování největší hrozbou. Takže samozřejmě chce, aby Du Plessis vyhrál. Je to mnohem jednodušší zápas, ale to mi nevadí.“

V prvním souboji se Whittaker nechal unést, na což doplatil tvrdým KO. V odvetě už jsme sledovali mnohem vyrovnanější zápas, ale výsledek byl nakonec stejný. Je však pravda, že se zdálo, že mohl Whittaker udělat víc, protože se občas zdál až moc pasivní.

Nyní Robert věří, že by na třetí pokus na rivala našel recept. V první řadě však bude muset porazit Du Plessise, který si vyřešil svůj problém s dýcháním, takže by měl v souboji nastoupit v mnohem lepší formě, než jsme ho viděli s Brunsonem a nebo Tillem, což slibuje zajímavou podívanou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *