Attila Végh vysvětluje, proč chce spíš bitvu s Vémolou než s Kinclem

Végh

Po souboji Kincl vs Vémola 2, který vévodil turnaji OKTAGON 43, došlo na poměrně zvláštní situaci. Patrik Kincl totiž vyzval Attilu Végha, který dokonce přišel do oktagonu a se šampionem si vyměnil několik slov. Mimochodem také zmínil, že by se duelu případně nebránil. Nyní však vysvětli, proč spíš dopadne odveta s Vémolou něž duel s Kinclem.

Organizace OKTAGON MMA bohužel přichází o skvělého šampiona

„Nebyla to prohra typu, že by ho tam Patrik úplně zabil, ale byl to zápas plný trápení a nedalo se na to pořádně koukat. Nebyla to žádná demolice. Navíc jsem si dal letos za cíl, že si dáme odvetu, která je potvrzená a já s ní počítám. Mám to vše v hlavě. Teď jsem ale zvědavý, jak Karlos zareaguje. Myslím si, že emoce opadnou a on ukáže, že je bojovník, který potřebuje bojovat,“ rozpovídal se Végh pro Sport.cz.

„Ze zápasu s Patrikem bych nic neměl, není to moje váha. Kdybych vyhrál, tak z toho nic nemám a on tím nic neztratí. Naopak kdybych já prohrál, tak ztratím všechno. Nedává mi to smysl. Už dlouhou dobu říkám, že nepotřebuji další cíle, a pokud je řeč o MMA duelu, tak jedině s Karlosem. Beru ho jako sobě rovného soupeře. Nepotřebuji jít s nikým jiným. Lidé mě sice vyzývají, ale já chci mít od toho pokoj. V hlavě mám pouze Karlose, souboj s Kinclem je pro mě nezajímavý. V první řadě se ale musí vyjádřit Karlos, až nakonec já. A to je na tom to nejlepší. Já ve finále rozhoduji, jestli to chci, nebo ne.“

Vypadá to tedy, že stále platí původní plán. Tedy pokud s ním bude souhlasit i Vémola, který avizoval, že pokud neporazí Kincla, tak nemůže pomýšlet na odvetu s Véghem. Uvidíme tedy, jak se mu celá věc rozleží v hlavě.
    

Végh se Vémoly dokonce zastal

„Teď máme možnost vidět, jak funguje svět bojových sportů. Platí zde pravidlo, že pokud člověk vyhrává, tak je největší král, ale pokud prohrává, tak je největší kár. To stejné bylo v době, kdy jsme šli s Karlosem proti sobě poprvé. Do té doby měl sedm výher v řadě a já jsem ho dokázal porazit. Teď měl dalších sedm zápasů a pro změnu prohrál s Patrikem. Lidé ho automaticky odepíšou a hází do šrotu. Říkají, že je starý a že už na to nemá. Byla to stejná situace, ve kterém jsem byl kdysi já.

Vím, jak se teď cítí. Lidé mě od po porážce proti Zwickerovi rovněž odepisovali, a najednou jsem byl pro něj nejlepší. Tito lidé jsou mimo a neprojevují žádný respekt. Karlose chci v tomhle podržet. Nebýt něj, tak česko-slovenské MMA není tam, kde je. A já jsem člověk, který si tohle pamatuje. Pamatuji si to, že se mi od našeho společného zápasu změnil život. Karlos mi pomohl v tom, abych se měl lépe. Přeju mu, ať se dá co nejdřív do kupy a dáme si proti sobě další krásný zápas.
   

Přeji si, ať tu panuje lidskost. Nejen zápasníci, ale všichni bojovníci si zaslouží větší respekt a úctu. Ti největší hateři jsou ve finále nejubožejší lidé, kteří v životě nic nedokážou. Snad pochopí, že to děláme pro ně. Aby v době, kdy pijí pivo a jí popcorn, sledovali, jak si dáváme do držky, a teče nám krev. Musí si uvědomit, že to je dělané i pro ně. Není to jen o tom, že za to bereme peníze.“

Vémola se totiž hned po souboji stal terčem různých vtípků, memů a koláží, které samozřejmě nejsou Terminátorovi a jeho okolí příjemné. V podobných případech však platí, že jak rychle se objeví, tak rychle také zmizí. Svět sociálních sítí totiž hodně rychle zapomíná, takže Vémola jistě dostane prostor se s prohrou v klidu vyrovnat a naplánovat další postup. Stále je totiž šampionem polo-těžké váhy, takže se logicky nabízí souboj s vítězem souboje Langer vs Poppeck a tedy i prozatímním šampionem divize.
   

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *