Arman Tsarukyan odmítl titulový zápas s Islamem Makhachevem! Proč?
Arman Tsarukyan dosáhl největšího vítězství ve své kariéře na turnaji UFC 300, když vyhrál nad bývalým šampionem lehké váhy Charlesem Oliveirou a potenciálně si tak připravil půdu pro souboj s šampionem Islamem Makhachevem. Zápas mezi Tsarukyanem a Makhachevem by znamenal, že se spolu utkají podruhé, přičemž Makhachev má na kontě vítězství nad tehdy debutujícím Tsarukyanem z dubna 2019.


Rádoby Adesanya? Wanlissova oslava obletěla svět a fanoušci nešetří kritikou! Reagují i UFC tváře

V pořadu The MMA Hour Tsarukyan potvrdil, že byl dotázán, zda by byl ochotný bojovat s Islamem Makhachevem na turnaji UFC 302, který se uskuteční 1. června, ale odmítl. „Je to pravda,“ řekl Tsarukyan. „Když jsem opustil oktagon, hned za mnou přišel provozní ředitel UFC Hunter Campell a řekl: ‚1. června. Islam.‘ Řekl jsem, že si to musím rozmyslet.

„Bylo to asi za sedm týdnů od zápasu a já nemůžu jít rychle do dalšího souboje, takže si musím trochu odpočinout a mít kemp. Kdyby to bylo koncem června, tak bych ten zápas vzal, protože bych měl minimálně deset týdnů – dva týdny odpočinku a osm týdnů na přípravu.“
„Proč mám podstoupit stejné riziko jako při našem prvním zápase? Je to to samé. Chci být připravený a chci mít plnohodnotný tréninkový kemp. Proč, když jsem vyzyvatel číslo 1, proč musím riskovat? Samozřejmě, kdybych byl jen v první desítce a někdo by mi řekl: ‚Sedm týdnů, můžeš zápasit 1. června? Samozřejmě, že to vezmu. Ale právě jsem porazil bývalého šampiona, bojovníka ze Síně slávy, a to nedává smysl.

„Bylo těžké říct ne, ale vím, že příště budu bojovat o titul s vítězem toho zápasu Makhachev vs. Poirier.“ Tsarukyan dodal, že chápe, že vedení UFC chce, aby se utkal s vítězem hlavního zápasu UFC 302. V současné době Tsarukyan trénuje v American Top Teamu na Floridě s Poirierem, ale neměl by problém utkat se se svým týmovým kolegou, pokud by to znamenalo boj o titul, i když si není jistý, zda to Poirier cítí stejně. Pokud si má Tsarukyan vybrat svého příštího soupeře, je to Makhachev.

„Je to těžká otázka, protože Poirier je můj týmový kolega, a Islam, toho chci porazit tak moc, že si to ani nedovedete představit,“ poračoval Tsarukyan. „Zaprvé má titul a zadruhé je to odveta. Ten zápas má pro mě smysl. Rozhodně chci vidět vítěze, kterým bude Islam Makhachev. Ale Poirier je dobrý. Má dobrou kondici, dokáže velmi snadno knockautovat lidi. Pokud Islam udělá malou chybu, Poirier ho knockautuje. Má na to,“ uzavřel Tsarukyan.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *